İnce "Seçimde arkamda durmadılar" demişti! İşte Kılıçdaroğlu'nun ekibinin kozu olan video - Son Dakika

İnce "Seçimde arkamda durmadılar" demişti! İşte Kılıçdaroğlu'nun ekibinin kozu olan video

CHP'den ayrılarak yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinin kendisinin arkasında durmadığını savunuyordu. Ancak MYK üyeleri bu sözlere karşılık İnce'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra partililer için övgü dolu sözler söylediği videoyu hatırlatıyor.

Siyaset kulislerinde son günlerin popüler ismi Muharrem İnce, söylemlerinde cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin arkasında durmadığını söylüyordu. Buna karşılık Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Takımı olan MYK üyeleri ise İnce'nin cumhurbaşkanlığı seçiminin arkasından yaptığı açıklamanın videosuyla partilerini savunuyor.

"GÖREVLİ ARKADAŞLARIMIZ CANSİPERANE MÜCADELE ETTİLER"

Adı açıklanmayan bir MYK üyesi, Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e İnce'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yaptığı açıklamadan 1.5 dakikalık bir bölümü gönderdi. İnce, o videoda şu açıklamayı yapıyor "Seçim sürecinde oylara müdahale edildiğini, sandıklarda çeşitli usulsüzlükler yaşandığını gördük. Görevli arkadaşlarımız bunlarla cansiperane mücadele ettiler. Onların sandıklara sahip çıkma azimlerini ve kararlılıklarını kutluyorum. Kendi adıma ve ülkemiz adına teşekkür ediyorum. Seçimde, her sandıkta ıslak imzalı tutanak tutulur. Altında bizim görevlilerimizin imzası bulunur. Bizim için gerçek seçim sonuçları bu tutanaklarda yazan rakamlardır. Görevlilerimizin bize ulaştırdıkları tutanaklarda Yüksek Seçim Kurulu'nun açıkladığı rakamlar ve oranlarla anlamlı bir farklılık yoktur. Olan farklılıklar, toplam sonucu değiştirecek nitelikte değildir. Dolayısıyla seçim sonuçlarını kabul ediyorum."

PERŞEMBE SABAHI AÇIKLAMA YAPACAK

Öte yandan Muharrem İnce, Ankara'ya doğru yola çıktı. İnce, yaşadığı Yalova'nın Elmalık köyünden yola çıkarken Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulundu. İnce, "Yolculuk nereye" diye soran DHA muhabirine, "Ankara'ya gidiyorum. Perşembe sabahı açıklama yapacağım. Perşembeye kadar bekleyin. Şimdi yola çıkıyorum" dedi.

İnce Seçimde arkamda durmadılar demişti! İşte Kılıçdaroğlu'nun ekibinin kozu olan video

Haber Yayın Tarihi: 11.08.2020 11:32

Son Dakika Politika İnce 'Seçimde arkamda durmadılar' demişti! İşte Kılıçdaroğlu'nun ekibinin kozu olan video - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda HDP'li belediye yöneticileri de dahil 19 kişi gözaltında Azerbaycan Ermenistan'a ait 200 tank ve 30 hava savunma sistemini imha etti Ermenistan çatışma bölgesine yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerler getirdi Irak'ın Erbil kentinde ABD askerlerinin olduğu bölgeye roketli saldırı Film gibi olay! Kadın haltercinin uçuşu kabusa döndü, kimseye cinsiyetini kanıtlayamadı Annesinin kızmasıyla proje üreten 4'üncü sınıf öğrencisi, TEKNOFEST 2020'de birinci oldu Gelir gider tablosunu vatandaşla paylaşmak isteyen Kırşehir Belediyesi, astığı afişte hesap hatası yaptı Antalya'da iki komşu, yanlışlıkla 3,5 yıl birbirlerinin faturasını ödedi