Kemal Sunal, 'Ustalara Saygı' Toplantısında Anıldı - Son Dakika

Kemal Sunal, 'Ustalara Saygı' Toplantısında Anıldı

26.11.2012 22:20
Kemal Sunal, 'Ustalara Saygı' Toplantısında Anıldı, System.String[]

Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen 'Ustalara Saygı' toplantısında anıldı.

Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen 'Ustalara Saygı' toplantısında anıldı. Akatlar Kültür Merkezi'ndeki törene, usta komedyenin sanatçı dostları ve sevenleri katıldı.

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen "Ustalara Saygı" toplantıları, sekizinci sezonuna Kemal Sunal'a Saygı gecesi ile başladı. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik, Halit Kıvanç tarafından sunuldu. Gecede usta oyuncunun sanatçı dostları 'Kemal Sunal' anılarını anlattı. "Ustalara Saygı" toplantısında Sunal Ailesi ve Nihat Özcan'ın hazırladığı "Son Gülen Adam" Belgeseli'nden de kısa bölümler gösterildi.

Törende söz alan sanatçı Şevket Altuğ, Kemal Sunal'ın çok mütevazi bir kişilik olduğunu belirtti. Oldukça duygulandığı gözlenen Şevket Altuğ, "Hiçbir zaman tevazuu elden bırakmadı. Hiçbir zaman o şöhretin aptal rüzgarına kapılmadı. Büyüdükçe küçüldü ve hak ettiği yere çıktı." dedi.

Anma gecesine katılan ünlü komedyen Cem Yılmaz ise "Kemal Sunal hepimiz için çok önemli bir isim, kıymeti bilinen ve herkese ilham kaynağı olan bir isim. Bizim kuşağın mizahla ilgili örnek aldığı bir sanatçı. Meselelere bakışı, oyunculuğu, gerçekten örnek alınacak bir isim. O yüzden onu anmak bizim için bir rutin artık. Özel bir gün düzenlemişler ve çok mutlu oldum beni de çağırdıkları için." şeklinde konuştu.

Gecenin sunuculuğunu yapan Halit Kıvanç da sanata gösterilen saygı nedeniyle herkese teşekkür ettiğini belirterek, "Bu gece benim sinema değil, kalbimin en büyük sevgililerinden Kemal Sunal'ın gecesi. Fakat beni kolumdan tutup getirmediler. Ben böyle bir geceyi daha yaşamıştım. Sanatçıya bu derece saygı gösterildiği için herkese teşekkür ederim." diye konuştu.

Kemal Sunal ile daha 19 yaşında birinci sınıf konservatuar öğrencisi iken sinema filmi çektiğini belirten oyuncu Berna Laçin, "Hayatımda ilk defa 19 yaşında genç bir kızken Kemal Sunal ile oynadım. Kamera karşısına geçtim ve bu tecrübeyi Kemal Sunal ile yaşadım. Konservatuarda birinci sınıf öğrencisiydim. Bize yasaktı dışarıda iş yapmak. Kartal Tibet beni istedi. Yazın bir film çekeceksiniz denildi. Kemal ile çekeceksiniz dediler ama ben o Kemal'in hangi Kemal olduğunu düşünüyordum. Sete gittiğimde Kemal Sunal'ı gördüm ve çok ağırbaşlı birisiydi."

Kemal Sunal, 'Ustalara Saygı' Toplantısında Anıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kemal Sunal, 'Ustalara Saygı' Toplantısında Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan'ın işgalinden kurtardı Erol Bulut'tan dikkat çeken şampiyonluk temennisi: Umarım sezon sonuna kadar namağlup gideriz Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler