Son Dakika Haberleri: Kemanın zarif yorumcusu, İş Sanat'ta

Kemanın zarif yorumcusu, İş Sanat'ta

3 yıl önce

2004 yılında BBC'nin "Yılın En İyi Genç Müzisyeni" ödülünü alan Benedetti, 2012 ve 2013 yıllarında üst üste Brit Klasik Müzik Ödülleri'nde de En İyi Kadın Sanatçı ödülüne layık görüldü.

Kemanın zarif yorumcusu, İş Sanat'ta, System.String[]

İş Sanat, sezonun son klasik müzik konserinde, günümüzün önemli solistlerinden, İtalyan asıllı keman virtüözü Nicola Benedetti'yi ve İngiltere'nin yenilikçi yaylı orkestraları arasında ilk sıralarda anılan Scottish Ensemble'ı ağırlıyor.

Klasik müzik otoritelerinin adından övgüyle söz ettiği Benedetti, İngiltere'nin en yenilikçi ve yaratıcı sanatçılarından biri olarak tanımlanıyor. Londra Filarmoni Orkestrası, Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası, Camerata Salzburg, New York Filarmoni Orkestrası, Hong Kong Filarmoni Orkestrası'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda seçkin topluluk ile aynı sahneyi paylaşan sanatçı, Vladimir Ashkenazy, Christoph Eschenbach, James Gaffigan, Valery Gergiev, Vladimir Jurowski, Paavo Järvi gibi önde gelen şeflerin batonu altında çaldı.

Enerji dolu performansları ve devrimsel repertuvarıyla dikkat çeken Scottish Ensemble ise Alison Balsom, tenor Toby Spence, keman sanatçısı Anthony Marwood, çellist Pieter Wispelwey ve keman sanatçısı Lawrence Power gibi solistlerle çalıştı. Topluluk, Amerikalı ünlü kontrbas sanatçısı Edgar Meyer, Finli keman sanatçısı Pekka Kuusisto gibi farklı müzik türlerinde icralar sunan müzisyenlerle de özel projeler gerçekleştirdi.

Nicola Benedetti ve Scottish Ensemble 5 Mayıs, Perşembe akşamı saat 20.30'da Çaykovski ve Vivaldi'den eserler seslendirecek.

Haber Yayın Tarihi : 27.04.2016 03:52 Kaynak: BültenlerŞarkıcı Gökhan Özoğuz, 4 Askerin Şehit Olmasını Ekrem İmamoğlu'nu Bağlayan Gazeteye Sitem Etti Ekrem İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırıya İlk Yorum: Talimat Aldılar Bahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıya İlk Yorum: Memnuniyet Duymak Mümkün Değil