Kemerli kadınlar sebze yetiştirerek aile ekonomilerine katkı sağlayacak - Son Dakika

Kemerli kadınlar sebze yetiştirerek aile ekonomilerine katkı sağlayacak

17.06.2020 14:41
Kemerli kadınlar sebze yetiştirerek aile ekonomilerine katkı sağlayacak

Burdur'un Kemer ilçesinde kooperatif kuran bir grup kadın, aile ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla salçalık domates ve biber yetiştirmeye başladı.

Burdur'un Kemer ilçesinde kooperatif kuran bir grup kadın, aile ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla salçalık domates ve biber yetiştirmeye başladı.

Kemer Belediyesinin desteğiyle kurulan Kemer Asarcık Kadın Girişimciler Kooperatifi, tarımsal faaliyetle kendilerine yeni bir iş kolu oluşturdu.

Kooperatif üyesi kadınlar, özel bir fidanlıktan aldıkları domates ve biber fidelerini Kemer Belediyesine ait 10 bin 500 dönümlük damlama sulama yönteminin kullanıldığı tarlaya dikti.

Temmuz ve ağustos aylarındaki hasadın ardından salça ve kurutmalık ürün elde etmeyi planlayan kadınlar, hem aile ekonomisine katkıda bulunmayı hem de ilçedeki diğer kadınlara örnek olmayı hedefliyor.

Kemer Belediye Başkanı İsmail Özay, yaptığı açıklamada, kooperatifin amacının ilçedeki ev kadınlarının üretim yaparak ekonomik kazanç elde etmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Kadın kooperatif üyelerinin gelecek yıl ürün çeşitliliğini çoğaltacağını belirten Özay, "Üretimde biz de varız' diyen kadınlar evde yaptıkları el işinden, gıda ürünlerine kadar her türlü ürünlerini kooperatife getirebilirler, onlara her konu da kapımız açık." dedi.

Kemer Asarcık Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Fatma Hayta da kendilerine bu imkanın sağlandığı için mutlu olduklarını dile getirerek evlerinin bütçesine katkı sağlayacaklarını kaydetti.

YORUMLAR
500
Kayseri'de Kooperatif Mağdurları Evlerinden Tahliye Edilmeye Devam Ediyor Kayseri'de Kooperatif Mağdurları Evlerinden Tahliye Edilmeye Devam Ediyor 'Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi' Bursa'da tanıtıldı 'Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi' Bursa'da tanıtıldı Sağlam sebze ve meyve atıklarıyla aşevi kuruldu, konserveler üretildi Sağlam sebze ve meyve atıklarıyla aşevi kuruldu, konserveler üretildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kemerli kadınlar sebze yetiştirerek aile ekonomilerine katkı sağlayacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement