Kendin İçin Kodla" Atölye Çalışmaları Sona Erdi - Son Dakika

Kendin İçin Kodla" Atölye Çalışmaları Sona Erdi

10.12.2018 10:50
Kendin İçin Kodla" Atölye Çalışmaları Sona Erdi

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen, il okullarında öğrenim gören ve bilgisayar mühendisliği alanına ilgi duyan kız öğrencilere yönelik ‘Kendin İçin Kodla’ projesi atölye çalışmaları sona erdi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen, il okullarında öğrenim gören ve bilgisayar mühendisliği alanına ilgi duyan kız öğrencilere yönelik 'Kendin İçin Kodla' projesi atölye çalışmaları sona erdi.

Edirne Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen "Kendin İçin Kodla" atölye çalışmaları sona erdi. 3 günde 18 saat 'Veri Analitiği ve Görselleştirme' atölye eğitimi gören öğrencilere katılım belgeleri teslim edildi.

"Ülkemizin geleceğisiniz"

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, kadınların hayatın her alanında var olmasının ülkenin kalkınmasına katkısı bakımından önemli olduğunu vurguladı. Cırıt, "Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kız öğrencilerimizi kendine güvenen, karşılarına çıkabilecek her türlü engeli aşabilecek donanıma sahip bireyler olarak yetiştiriyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalarda kız öğrencilerimize öncelik tanıyoruz. Bizler sizlere güveniyoruz ve sizlerden çok şey bekliyoruz. Sizler, cepheye taşıdığı cephane ıslanmasın diye evladının battaniyesi ile mermileri örten Şerife Bacı'nın, cepheden cepheye koşan Halime Çavuş'un, işgale direnişin sembolü Nene Hatun'un ve nice kahraman Türk kadınının torunlarısınız. Sizler onlardan aldığınız şanlı bayrağımızı en yukarılarda dalgalandıracak olan, ülkemizin geleceğisiniz" dedi.

"Tüm imkanları seferber etmiş durumdayız"

21. Yüzyılın teknoloji çağı olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt, "Teknoloji hayatımızın her alanına sirayet etmiş durumda. Ülkemizi gelecek yüzyıllara taşımak ve dünyanın en gelişmiş ülkesi olmak yolunda teknolojiyi iyi kullanan olmak yetmez, üreten olmalıyız. Sizler, almış olduğunuz eğitimle bu anlamda önemli bir adım attınız. İnanıyorum ki, burada öğrendikleriniz sizlere ilham olacak ve öğrendiklerinizi çok daha ileriye taşıyacak çalışmalarda bulunacaksınız. Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, yapacağınız tüm çalışmalarda her zaman sizin yanınızda olacağız. Sizler bu güzel ülkemizin geleceğisiniz ve bizler sizlerin en iyi şartlarda eğitim almanız için tüm imkanları seferber etmiş durumdayız" ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen atölye çalışmalarının eğitimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan Cırıt, desteklerinde dolayı İstanbul Teknik Üniversitesi ve akademisyenlerine teşekkür ederek, Öğretim Üyeleri Dr. Ayşe Tosun, Turgut Uyar ve Bilgisayar Yüksek Mühendisi İrem İşlek'e teşekkür belgesi takdim etti.

3 günde 18 saat 'Veri Analitiği ve Görselleştirme' atölye eğitimi gören öğrencilere katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, müdür yardımcısı Kemal Soytürk, atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlhan Dinç ve atölye öğretmenleri Dr. Ayşe Tosun, Turgut Uyar ile İrem İşlek tarafından verildi. - EDİRNE

YORUMLAR
500
AKM yaz boyunca farklı atölyelerle minik sanatseverleri ağırlayacak AKM yaz boyunca farklı atölyelerle minik sanatseverleri ağırlayacak Güney Sudan'da askerlerle çobanlar arasındaki çatışmada 25 kişi öldü Güney Sudan'da askerlerle çobanlar arasındaki çatışmada 25 kişi öldü Bodrum Atölye Buluşmaları sanatseverlere kapılarını açtı Bodrum Atölye Buluşmaları sanatseverlere kapılarını açtı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kendin İçin Kodla' Atölye Çalışmaları Sona Erdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement