Son Dakika Haberleri: Kendini Yakan Pazarcının Ailesine Arkadaşları Sahip Çıktı

Kendini Yakan Pazarcının Ailesine Arkadaşları Sahip Çıktı

8 yıl önce

Adana'da kapalı semt pazarı kurmak isteyen belediyeyi protesto etmek için kendini yakan 30 yaşındaki Mehmet Oğuz'un ailesine sahip çıkan esnaf arkadaşları, para ve gıda yardımında bulundu.

Kendini Yakan Pazarcının Ailesine Arkadaşları Sahip Çıktı, System.String[]

Adana'da kapalı semt pazarı kurmak isteyen belediyeyi protesto etmek için kendini yakan 30 yaşındaki Mehmet Oğuz'un ailesine sahip çıkan esnaf arkadaşları, para ve gıda yardımında bulundu.


Merkez Çukurova İlçesi Belediyesi, Yurt Mahallesi Barış Manço Bulvarı üzerinde bulunan semt pazarını kapalı hale getirmek için çalışma başlattı. Tezgah yerlerini kaybetme korkusuna kapılan pazarcılar da, çalışmaları engellemek için eylem başlattı.


Dün sabah saatlerinde tezgah ve kamyonetleriyle Barış Manço Bulvarı'nı trafiğe kapatan pazarcılardan 7 çocuk babası Mehmet Oğuz, benzini üzerine döküp ateşe verdi. Bir anda alev topu haline gelen Mehmet Oğuz, ağır şekilde yaralandı. ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılan Oğuz'un tedavisi devam ederken, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.


AİLESİNE YARDIM


Mehmet Oğuz'un esnaf arkadaşları, Dağlıoğlu Mahallesi'nde oturan 7 aylık hamile olan eşi Sevim Oğuz ile 7 çocuğuna sahip çıkarak, kendi aralarında topladıkları ve miktarını açıklamadıkları parayı eşi Sevim Oğuz'a teslim etti. Pazarcı esnaf ayrıca, arkadaşlarının ailesine kuru gıda yardımında da bulundu.


Eşinin sosyal güvencesinin bulunmadığını belirten Sevim Oğuz, "Eşim işini kaybetmemek için kendini yaktı. Buradan yetkililere sesleniyorum. Eşim yandı, başkaları da yanmasın" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 05:00 Kaynak: DHANetanyahu'nun oğlu, İstanbul paylaşımıyla sosyal medyanın gündemine oturdu
İmamoğlu: İBB, Mehmetçik Kûtulamâre dizisine 25 milyon TL aktarmış Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi