Son Dakika Haberleri: Kendini Yakan Pazarcının Hamile Eşi 7 Çocuğuyla Ortada Kaldı

Kendini Yakan Pazarcının Hamile Eşi 7 Çocuğuyla Ortada Kaldı

8 yıl önce

Adana'da pazar yerlerinin belediye tarafından ellerinden alınmasına tepki için üzerine benzin dökerek kendini yakan Mehmet Oğuz'un hamile eşi 7 çocuğuyla ortada kaldı.

Kendini Yakan Pazarcının Hamile Eşi 7 Çocuğuyla Ortada Kaldı, System.String[]

Adana'da pazar yerlerinin belediye tarafından ellerinden alınmasına tepki için üzerine benzin dökerek kendini yakan Mehmet Oğuz'un hamile eşi 7 çocuğuyla ortada kaldı.


Eşinin Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde yoğun bakımda olduğunu aktaran Sevim Oguz, belediye yetkililerinin kendilerine sahip çıkmasını istedi. Kirada oturduklarını ve çocuklarıyla birlikte eşinin haftada iki gün kurulan pazardan getireceği 15-20 lirayı beklediklerini ifade eden Oğuz, "Dün onu televizyonda ateşler içinde görünce şok oldum. Çocuklarımın en büyüğü 9 yaşında. Ben 8. çocuğa hamileyim. Zar zor geçiniyorduk, belediye ekmeğimizle oynadı. " dedi.


ÇUKUROVA BELEDİYESİ EKMEĞİMİZLE OYNUYOR


Mehmet Oğuz'un dün birlikte eylem yaptığı pazarcı arkadaşları kendi aralarında topladıkları yiyecek ve bir miktar parayı anne Sevim Oğuz'a verdi. Arkadaşlarının zor gününde yanında olmak istediklerini belirten Mehmet Karaca, "Bizimde durumumuz iyi değil. Bu rağmen arkadaşlarımızın arasında topladığımız para ve malzemeleri getirdik. Bu onları bir süre idare eder ama sonrasına Allah kerim. Pazar yerinden 250 esnaf ekmek yiyor. Belediye pazar yerine yakarak yaklaşık 30 dükkan yapacak. Buraları da parası olana verecekler. Biz pazarımızın elimizden alınmasını istemiyoruz. Çukurova Belediyesi ekmeğimizle oynamasın." diye konuştu.


Dün bir grup pazarcı, Yurt Mahallesi Barış Manço Bulvarı'nda bulunan semt pazarını yıkıp yerine kapalı pazar yeri inşa etmek isteyen Çukurova Belediyesi'ni protesto için eylem yapmıştı. Eylem sırasında üzerine benzin dökerek kendini yakan Mehmet Oğuz ağır yaralı olarak Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:41 Kaynak: CHAFalezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler
Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne teklif iddiası: Bizim beraber çalışmamız lazım Yılmaz Morgül'den Diyarbakır'daki anneleri destekleyen ünlülere zehir zemberek sözler