Kendinizden Korkacaksınız "htr2b Dönüşüm" - Son Dakika

Kendinizden Korkacaksınız "htr2b Dönüşüm"

10.12.2012 10:07
Kendinizden Korkacaksınız

"İçinde ne saklı olduğunu asla bilemezsin" sloganıyla yola çıkan film; en tehlikeli silahın "insan" olduğu gerçeğini seyirciye taşıyor.

Reklam yönetmeni Osman Evre Tolga; "Htr2b – Dönüşüm"de, kobaylar üzerinde yapılan deneylerin doğurduğu dudak uçuklatan sonuçları tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. "İçinde ne saklı olduğunu asla bilemezsin" sloganıyla yola çıkan film; en tehlikeli silahın "insan" olduğu gerçeğini seyirciye taşıyor.

The Independent Gazetesi'nde yayınlanan "Şiddet geni bulundu" haberinden ve ilaç deneylerinin insanlar üzerinde yapıldığı iddialarından yola çıkarak "htr2b Dönüşüm"

filmini yaratan Tolga; istemsizce şiddet uygulayan ve bu şiddete maruz kalan insanların hikâyesini, kötülüğe taraf olmadan anlatıyor ve adını da "şiddet geni" olarak nitelendirilen htr2b geninden alıyor. Filmi izledikten sonra herkesin, "ben neye dönüşürdüm?" veya "en fazla ne kadar ileri giderdim?" sorusunu kendine sorabileceği bu film, seyirciye farklı bir sinema deneyimi yaşatma konusunda iddialı.

Çekimleri 50 gün süren "htr2b Dönüşüm", tamamı tiyatro kökenli geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Oyuncuların iki ay süresince savaş sanatları ustası Egemen Baranok'tan özel ders aldığı filmde, rol alan iki çocuk oyuncu ise psikolog ve oyuncu koçu desteğiyle çalıştılar. Serkan Altunorak, Veda Yurtsever İpek, Ahmet Somers, Damla Özen, Teoman Kumbaracıoğlu, Canan Maktal, Tuğrul Tülek, Kübra Efe, Mesut Özkeçeci, Şamil Kafkas, Kutay Sandıkçı, Beyti Engin, Mert Tanık, Enes Mazak, Pervin Bağdat, Ayşegül Yazmacı, Berkehan Tüter, Hüseyin Gülhuy, Ekim Mağden, Alexander Dave, Allen Eady, Samuel Jones, Bob Beer, Martin Anthony Huhn ve Aytuğ Civan'ın rol aldığı filmin çekimleri oldukça zorlu koşullarda gerçekleştirildi.

Kara Film, Fantastic Entertaintment ve Fono Film'in yapımcılığını, Medyavizyon'un dağıtımcılığını üstlendiği "htr2b Dönüşüm"; Türk sinemaseverlere, öncekilerden farklı bir korku filmi deneyimi yaşatıyor.

Kendinizden Korkacaksınız htr2b Dönüşüm

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Kendinizden Korkacaksınız 'htr2b Dönüşüm' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi