Rus Youtuberlerden Polonya Cumhurbaşkanı Duda'ya 2 yıl arayla aynı şaka! Kendilerini Emmanuel Macron olarak tanıttılar - Son Dakika

Rus Youtuberlerden Polonya Cumhurbaşkanı Duda'ya 2 yıl arayla aynı şaka! Kendilerini Emmanuel Macron olarak tanıttılar

22.11.2022 22:16

2020 yılında Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'ya kendilerini Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri olarak tanıtan bir grup Youtuber, 2 sene sonra Duda'yı yeniden kandırdı. Kendilerini Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron olarak tanıtan şakacılar, Duda ile Rusya-Ukrayna savaşı hakkında konuşarak son günlerde gündem olan Rus füzesinin Polonya'ya düşmesini değerlendirdiler.

Polonya Cumhurbaşkanlığı Ofisinden yapılan açıklamada, Andrzej Duda'nın geçen hafta Macron olduğunu iddia eden bir kişiyle görüştüğü doğrulandı. Açıklamada, Duda'nın 15 Kasım'da Polonya'nın Ukrayna sınırına yakın bir bölgeye düşen ve iki kişinin ölümüyle sonuçlanan füzenin hemen ardından birçok yetkili tarafından arandığı belirtildi.

FÜZE OLAYININ AYRINTILARINI YOUTUBER'A ANLATTI

Vovan ve Lexus lakaplı Rus şakacılar Vladimir Kuznetsov ve Alexei Stolyarov'un YouTube'a yüklediği kayıtta Duda'nın Macron olduğunu düşündüğü kişiye, olay üzerine kendisini aradığı için teşekkür ettiği anlaşılıyor. İngilizce konuşan Duda, füze olayının ayrıntılarını, NATO'dan istişare talebinde bulunma planlarını ve komşu Ukrayna'yı işgal eden Rusya ile durumu daha da kötüleştirmemek için çok dikkatli olduğunu ifade ediyor.

DUDA'YA NASIL ULAŞTIĞI ARAŞTIRILIYOR

Yedi dakikayı aşkın süre boyunca Duda, ABD Başkanı Joe Biden'ın füze olayından Rusya'yı sorumlu tutmadığını ancak Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin düşenin, Rus füzesi olduğunda ısrar ettiğini söylüyor. Duda'nın ofisinden yapılan açıklamada, ilgili kurumların, Youtuberların Duda'ya nasıl ulaşmış olabileceğini kontrol ettiği belirtildi.

BİRÇOK POLİTİKACIYI TUZAĞA DÜŞÜRMÜŞLERDİ

Youtuberlar, 2020'de de Duda ile kendilerini Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres olarak tanıtarak konuşmuştu. Kuznetsov ve Stolyarov daha önce benzer yöntemlerle Macron ve eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın yanı sıra Elton John ve Prens Harry dahil birçok ünlü ismi tuzağa düşürmüştü.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Zelenskiy, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik yeni füze saldırıları hazırladığını iddia etti Zelenskiy, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik yeni füze saldırıları hazırladığını iddia etti Scholz: Rusya yönetiminin uluslararası hukuku acımasızca ihlal etmesi acı verici Scholz: Rusya yönetiminin uluslararası hukuku acımasızca ihlal etmesi acı verici Ukrayna'nın NATO üyelik hedefini desteklemek için sembolik NATO-Ukrayna birlik zinciri oluşturuldu Ukrayna'nın NATO üyelik hedefini desteklemek için sembolik NATO-Ukrayna birlik zinciri oluşturuldu

Son Dakika Güncel Rus Youtuberlerden Polonya Cumhurbaşkanı Duda'ya 2 yıl arayla aynı şaka! Kendilerini Emmanuel Macron olarak tanıttılar - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement