Keneyle Mücadele - Son Dakika

Keneyle Mücadele

07.09.2012 12:20
Keneyle Mücadele, System.String[]

Sivas Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından, keneyle mücadele amacıyla köylülere 750 beç tavuğu dağıtıldı.

Sivas Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından, keneyle mücadele amacıyla köylülere 750 beç tavuğu dağıtıldı.

Tavukların dağıtımı nedeniyle, Şube Müdürlüğü'nde düzenlenen programa Vali Zübeyir Kemelek de katıldı. Vali Kemelek, Şube Müdürü Selami Şahinbay'dan yaban hayatının korunması ve kaçak avlanmayla mücadele gibi konular hakkında bilgi aldı.

Şahinbay, gazetecilere yaptığı açıklamada, son yıllarda Türkiye'de sıklıkla karşılaşılan kene vakalarının görüldüğü illerden birinin de Sivas olduğunu belirterek "Orman ve Su İşleri Bakanlığı, keneyle mücadele amaçlı Afrika kökenli beç tavuğu türü üzerinde çalıştı. Mücadelede başarı sağlanması üzerine üretimi gerçekleşti. Bu yıl ilk defa Sivas'a olmak üzere beç tavuğu tahsisi yapıldı. İlimizde kene vakalarının görüldüğü ilçe ve köylerimizi tespit ettik ve buralara beç tavuğu dağıtımını gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Daha sonra 750 beç tavuğu, köylülere dağıtılmak üzere köy muhtarlarına teslim edildi.

Muhabir: Çetin Karaçoban/ Seyit Ahmet Eksik

Yayıncı: Cemal Coşkun - SİVAS

Keneyle Mücadele
Keneyle Mücadele

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Keneyle Mücadele - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu Fransa'da iki kadın, "Pis Araplar" deyip Müslüman kadınlara bıçakla saldırdı Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Hırsızlık yaptığı evden çıkarken yakalanan çocuk: Su içmek için eve girdim Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı