Kent&başkan 2018 Ödül Töreni" - Son Dakika

Kent&başkan 2018 Ödül Töreni"

29.12.2018 16:19
Kent&başkan 2018 Ödül Töreni

Türkiye'nin 7 bölgesinden büyükşehir, il, ilçe, belde belediye başkanları "Kent&Başkan 2018 Ödül Töreni"ne katılmak için Bilecik'e geldi.

Türkiye'nin 7 bölgesinden büyükşehir, il, ilçe, belde belediye başkanları "Kent&Başkan 2018 Ödül Töreni"ne katılmak için Bilecik'e geldi.

Bilecik Belediyesinin davetlisi olarak 40 ayrı şehirden gelen belediye başkanları, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi ve Şeyh Edebali Türbesi'ni ziyaret etti, Bilecik Yaşayan Kent Müzesi'ni gezdi.

Davetlilere burada köy kadınları tarafından pişirilen yöresel tarhana çorbası ile mantı ikram edildi.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek programda, Kent&Başkan Dergisi tarafından tüm Türkiye'yi kapsayan online anket sonuçlarına göre dereceye giren belediye başkanları ödüllerini alacak.

Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin hemen hemen her ilinden belediye başkanları ile meclis üyelerini ağırladıklarını söyledi.

Müzede gelenek ve göreneklerin devamı noktasında her ay yeni etkinlikler düzenlediklerini anlatan Can, "Şu anda 36'ncısını yaptığımız projemiz için buradayız. Bugün de tarhana ve mantı ikramımız olacak. Bilecik'imizin geleneklerini, kültürünü tanıtmak amacındayız. Gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız ve uğurlayacağız." diye konuştu.

Yozgat'ın Uzunlu ilçesi belediye başkanı Turan Koç da "Kültürümüzün, toprağımızın, ecdadımızın bereketli diyarına geldiğimiz için çok mutluyuz. Çok güzel bir organizasyon oluyor. Bilecik'i gelişmiş gördüm. Modern bir kent haline gelmiş." dedi.

Bin 200 kilometre yoldan geldiklerini belirten Bitlis'in Tatvan ilçesi belediye başkanı Fettah Aksoy ise ecdadın bütün eserlerini görmekten son derece mutluluk duyduğunu dile getirdi. Aksoy, "Anadolu'ya giriş kapısı Ahlat'tan olmuş. Sonra ecdadımız burayı yurt edinmiş. Çok bahtiyar oldum, hakikaten belediyemiz çok güzel sahiplenmiş bu eserleri." ifadelerini kullandı.

Aralarında Denizli, Hatay, Kütahya, Adıyaman, Zonguldak, Çankırı, Amasya, Karaman, Samsun, Antalya gibi illerin bulunduğu 40 şehrin belediye başkanları, bu akşam düzenlenecek programda ödüllerini alacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kent&başkan 2018 Ödül Töreni' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti 00:10 İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu 22:39 Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı 21:55 Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı
Uçakta taciz rezaleti! Sapığın eli, yol boyunca genç kızın vücudunda gezdi 21:35 Uçakta taciz rezaleti! Sapığın eli, yol boyunca genç kızın vücudunda gezdi Herkes panik içinde kaçıştı! 5 dakikalık kum fırtınası Denizli'yi yıktı geçti 20:57 Herkes panik içinde kaçıştı! 5 dakikalık kum fırtınası Denizli'yi yıktı geçti Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar 17:44 Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar
Mansur Yavaş, 16:55 Mansur Yavaş, "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna cevap verdi: Doğru yolda olduğumuz görülüyor Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi 15:21 Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi
Advertisement