Kenya'da tüm yerel idareler kepenk kapatıyor - Son Dakika

Kenya'da tüm yerel idareler kepenk kapatıyor

Kenya'da tüm yerel idari birimler, merkezi hükümetin yeterli mali destek sağlamaması nedeniyle yarın kepenk kapatacaklarını açıkladı.

Kenya'da tüm yerel idareler kepenk kapatıyor, System.String[]

Kenya'da tüm yerel idari birimler, merkezi hükümetin yeterli mali destek sağlamaması nedeniyle yarın kepenk kapatacaklarını açıkladı.

Kenya Valiler Konseyi Başkanı Wycliffe Oparanya, basına yaptığı açıklamada, ülkedeki 47 idari birimin gelirlerinin azalmasından ötürü zor durumda olduğunu ve çalışmayı durdurmaktan başka çarelerinin kalmadığını duyurdu.

İşçilerin aylardır maaş alamadığını ifade eden Oparanya, yerel idarelere bağlı hastanelerde de yarından itibaren yatan hasta kabul edilmeyeceğini sadece ayakta tedavi hizmeti verileceğini bildirdi.

Oparanya, hazinenin kendilerine acil yardımcı olmasını istediklerini dile getirerek senatoda tartışılan yerel idarelerin gelir dağılımı düzenlemesinin bir an önce tamamlanması çağrısı yaptı.

Ülke senatosunun idari birimlerin gelir dağılımı düzenlemesinde uzlaşıya varamaması nedeniyle bölgeler merkezi hükümetten mali destek alamıyor.

Kararın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının 36 bini geçtiği ülkede durumu daha da kötüleştirmesinden korkuluyor.

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 16:43 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kenya'da tüm yerel idareler kepenk kapatıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

BDDK, bankada parası ve altını olanlara yüksek limitli kredi kartının yolunu açtı Otoyolun kenarında sandalyeye oturup havaya ateş açan sürücünün görüntüleri tepki çekti Başarılı bir aşının yaygın kullanımına kadar koronavirüse bağlı ölümler 2 milyona ulaşabilir Kaçak akaryakıt ticareti soruşturmasında gözaltına alınan iş insanları adli kontrolle serbest kaldı İYİ Parti'de "Seçilmeyecekler listesi"ni yapan isimin Oğuz Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı Kapısına çöp bırakanları caydırmak için duvarına "Beddua ederim, koronavirüs olursun" yazdı, bir daha kimse çöp atmadı "Anne çok güzel oldum" diyerek girdiği ameliyattan çıkamadı Oyuncu Onur Seyit Yaran'ı sokak ortasında vuran zanlı tutuklandı