Kenya ve Tanzanya, doğal gaz boru hattı projesi için anlaşmaya vardı - Son Dakika

Kenya ve Tanzanya, doğal gaz boru hattı projesi için anlaşmaya vardı

04.05.2021 17:57
Kenya ve Tanzanya, doğal gaz boru hattı projesi için anlaşmaya vardı, System.String[]

Doğu Afrika ülkelerinden Kenya ve Tanzanya, iki ülke arasında inşa edilmesi planlanan doğal gaz boru hattı projesi için anlaşma imzaladı.

Doğu Afrika ülkelerinden Kenya ve Tanzanya, iki ülke arasında inşa edilmesi planlanan doğal gaz boru hattı projesi için anlaşma imzaladı.

Yerel basındaki habere göre, Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan, iki ülke arasındaki ilişkileri görüşmek amacıyla Kenya'ya düzenlediği iki günlük resmi ziyaret ile ilgili basın mensuplarına açıklama yaptı.

Ziyaret kapsamında Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta ile bir araya gelen Hassan, iki ülke arasında inşa edilmesi planlanan doğal gaz boru hattı projesi için anlaşma imzalandığını açıkladı.

Anlaşma kapsamında Tanzanya'nın Darüsselam şehrinden Kenya'nın Mombasa şehrine uzanan bir boru hattı inşa edilmesi ve Kenya'nın enerji ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

İki ülke arasında inşa edilmesi planlanan boru hattı projesinin ne zaman başlayacağı ile ilgili bir tarih verilmedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kenya ve Tanzanya, doğal gaz boru hattı projesi için anlaşmaya vardı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Birçok kişi bilmiyor! İşte çalışanlar için çift tazminat alabilmenin yolları Birçok kişi bilmiyor! İşte çalışanlar için çift tazminat alabilmenin yolları Doğduğun Ev Kaderindir dizisi final yaptı! Demet Özdemir, duygusal paylaşımıyla herkese veda etti Doğduğun Ev Kaderindir dizisi final yaptı! Demet Özdemir, duygusal paylaşımıyla herkese veda etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin çağrısı! Dünya katliama sessiz kalınca İngilizce paylaşım yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin çağrısı! Dünya katliama sessiz kalınca İngilizce paylaşım yaptı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayram namazını Düz Tepe Üs Bölgesi'nde kıldı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayram namazını Düz Tepe Üs Bölgesi'nde kıldı Biden'den bölgedeki gerginliği zirveye çıkaracak sözler: İsrail'in kendini savunma hakkı var Biden'den bölgedeki gerginliği zirveye çıkaracak sözler: İsrail'in kendini savunma hakkı var Nabil Dirar, Fenerbahçe'ye geri dönüyor Nabil Dirar, Fenerbahçe'ye geri dönüyor Oyuncu Büşra Pekin'in babası hayatını kaybetti Oyuncu Büşra Pekin'in babası hayatını kaybetti Sokağa çıkabilmek için yanlış köpeği seçti, ceza yemekten kurtulamadı Sokağa çıkabilmek için yanlış köpeği seçti, ceza yemekten kurtulamadı
Advertisement