Kepez Belediyesi Tiyatrosu Yeni Sezonu 5 Ekim'de Açıyor - Son Dakika

Kepez Belediyesi Tiyatrosu Yeni Sezonu 5 Ekim'de Açıyor

11.09.2012 14:50
Kepez Belediyesi Tiyatrosu Yeni Sezonu 5 Ekim'de Açıyor, System.String[]

Antalya Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), yeni sezonu 5 Ekim'de 5 oyunla açıyor.

Antalya Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), yeni sezonu 5 Ekim'de 5 oyunla açıyor. Geçen yıl sahnelenen Hacıyatmaz ile Kepezlilere merhaba diyecek olan KBT, yeni sezonda Barışa Maya Nasrettin Hoca, Buzlar Çözülmeden, Yunus Emre Aşk Ateşi eserlerini tiyatroseverlerle buluşturacak.

Konuyla ilgili Kepez Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, kurumsal bir kimlik kazandığı 1999'den beri ücretsiz kurs hizmetiyle oyuncu yetiştiren Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), 2012–2013 sezonda 5 ayrı oyun sahneleyecek. Sakarya Bulvarı'nda Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)'nin hizmete girmesiyle geçen dönem 4 ayrı oyunla tiyatro severlerin karşısına çıkan KBT, yeni sezonda yeni bir oyun olan 'Aspendos Güzeli'ni sahneleyecek. Hüseyin Erdoğan'ın, Terentius'un 'Andros Güzeli' adlı oyunundan Antalya'ya uyarlayarak yönettiği, iki perdelik, müzikli bir Akdeniz komedisi olan yeni oyunun ilk gösterimi (prömiyeri) 20 Ekim'de yapılacak.

Söz konusu oyunda rol alacak kadro ise şöyle: KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli ile birlikte Özlem Davutoğlu, Özge Efe, Derya Bütev, Cengiz Kaya, Hatice Yalav, Demet Dilara Adamhanoğlu, Emre İnal, Aykut Keser, Hüseyin Yorgancı, Semagül Demir, Dudu Yürekli, Mustafa Samanlı ve Nisa Acar'ın görev aldığı oyunun müziğini İhsan Kılavuz, ses-efektini Refik Yardımcı, ışığını Mustafa Uçak, asistanlığı ise Oya Güzel yapıyor.

Kepez Belediyesi Tiyatrosu Yeni Sezonu 5 Ekim'de Açıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Kepez Belediyesi Tiyatrosu Yeni Sezonu 5 Ekim'de Açıyor - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa İlaç Ajansı koronavirüs aşısıyla ilgili en net tarihi verdi: Pfizer'e 29 Aralık'ta onay verilebilir G.Saray'da koronavirüse yakalanan 5 futbolcudan 4'ü iyileşti Kılıçdaroğlu "Satılık ordu" ifadesini kullanan vekile sahip çıkmadı, sözleri ayakta alkışlandı Kendini tavana asarak intihar eden terzinin bıraktığı not yürek dağladı: Çocuklarım size emanet, ölmem hepimiz için iyi olacak Uğur'un diskalifiye edilmesinin ardından eleştirilerin hedefi olan Acun Ilıcalı sessizliğini bozdu Turizmin başkenti Antalya'ya bu yıl yine en çok Ruslar geldi 1.5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı! Baba, savcılığa koştu Eroin dolu araçta yakalanmıştı, ifadesi ortaya çıktı! Ayşe Dırla, olayı yine hayatını kurtaran Kadir Şeker'e bağladı