Kervansaray'ı Kuşadası Belediyesi İşletecek - Son Dakika

Kervansaray'ı Kuşadası Belediyesi İşletecek

3 yıl önce

Kuşadası’nın en önemli tarihi mekanlarından Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nın işletmesi kira sözleşmesinin imzalanması ile resmen Kuşadası Belediyesi’ne geçti.

Kervansaray'ı Kuşadası Belediyesi İşletecek, System.String[]

Kuşadası'nın en önemli tarihi mekanlarından Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı'nın işletmesi kira sözleşmesinin imzalanması ile resmen Kuşadası Belediyesi'ne geçti.


Kuşadası'nın simgelerinden olan ve uzun yıllardır tarihi kimliğine aykırı bir biçimde kullanılan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı'nın işletmesi için yapılan ihaleyi Kuşadası Belediyesinin yıllık 77 bin TL bedelle kazanmasının ardından kira sözleşmesi imzalandı. Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Kuşadası Belediyesi arasında imzalanan 1 yıllık kira sözleşmesi, şartnamede belirtilen maddelerin yerine getirilmesi halinde her yıl yenilenecek.


Kira sözleşmesini imzalayan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kervansaray'ın Kuşadası için büyük bir tarihsel öneme sahip olduğuna dikkat çekerek "İlçemiz açısından simgesel değeri olan böylesine önemli bir mekanı turizme kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kervansaray'ı tarihsel kimliği ile buluşturmak ve kültürel turizm alanında bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başlayacağız" dedi. - AYDIN

Haber Yayın Tarihi: 14.06.2017 04:13 Kaynak: İHASon Dakika

Son Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 18'e yükseldi
Elazığ'daki depremden yürek burkan görüntü! Çocuklarını korumak için kendisini siper etti Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür: Doğu Anadolu fay hattı uyanmaya başladı

Son Dakika Haberleri