Keşan Belediye Başkanı Özcan'a Kredi Kullanma Yetkisi Verildi - Son Dakika

Keşan Belediye Başkanı Özcan'a Kredi Kullanma Yetkisi Verildi

06.01.2012 11:00
Keşan Belediye Başkanı Özcan'a Kredi Kullanma Yetkisi Verildi, System.String[]

Keşan Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Özcan'a, İller Bankasından 2 milyon lira kredi kullanma yetkisi verdi.

Keşan Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Özcan'a, İller Bankasından 2 milyon lira kredi kullanma yetkisi verdi.

Özcan başkanlığında toplanan belediye meclisi, Keşan Belediyesinde 657 sayılı yasaya tabi olarak çalışan zabıta ve itfaiye personeline 2012 yılında aylık olarak verilecek olan fazla mesai ücretlerini belirledi. Meclis üyeleri, daha sonra da temizlik hizmetlerinde kullanılması için 13 adet çöp toplama aracının alınması konusunu görüştü.

Meclis ve Belediye Başkanı Mehmet Özcan, konuyla ilgili yaptığı konuşmada, 2006 yılında temizlik hizmetlerinin özelleştirilmesinden sonra her yıl bu maliyetlerin hızla arttığını belirtti.

Yaptıkları hesaba göre, kendilerine verilen teklifle 14 araç ve 70 personelle yapılan temizlik hizmetlerinin aylık maliyetinin 247 bin liraya çıktığını vurgulayan Özcan, şöyle devam etti:

"Yine yaptığımız bir hesaba göre 13 araç alarak ve personeli yine hizmet alımı yaptığımızda personel maaşı 100 bin lira ve akaryakıt gider 50 bin lira olmak üzere bu hizmeti 150 bin liraya yapabileceğimizi hesapladık. Şu anda ORTEM firması ile 3 aylık bir sözleşme imzaladık. 3 ay sonunda sadece hizmet alımı ihalesi gerçekleştirerek DMO'dan alacağımız araçlarla çöp işini Keşan Belediyesi olarak gerçekleştirmeyi hedefledik.

Aralık ayı ortasında yaptığımız maliyet hesabında 1 milyon 750 bin liraya bu araçları alabileceğimizi tespit ettik. Bu araçların alımı için İller Bankasından 2 milyon lira kredi talebi için yetki verilmesi gerekiyor."

Özcan'ın bu açıklamasının ardından belediye meclisi, başkana 2 milyon lira kredi kullanma yetkisi verdi.

- EDİRNE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Keşan Belediye Başkanı Özcan'a Kredi Kullanma Yetkisi Verildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı