Keşif Bahçesine Yoğun İlgi - Son Dakika

Keşif Bahçesine Yoğun İlgi

18.01.2012 16:40
Keşif Bahçesine Yoğun İlgi, System.String[]

Büyükşehir Belediyesi, kentin sosyal yaşamına canlılık kazandırmak ve halkın huzur içerisinde dinlenebilecekleri alanlar sunmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, kentin sosyal yaşamına canlılık kazandırmak ve halkın huzur içerisinde dinlenebilecekleri alanlar sunmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Festival Parkı yanında yaklaşık 20 dönümlük bir alan üzerinde kurulan, bine yakın tür, yüz binlerce bitki barındıran Botanik Bahçesi ve içinde yer alan Keşif Bahçesi Gaziantep halkı için yeni bir dinlenme alanı ve bitkiler konusunda eğitici öğretici mekan oldu.

Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Hüseyin Sülü, yaptığı açıklamada, "Bu tür projeleri hayata geçirmemizin gayesi, kente yeni yeşil alanlar katarak, doğaya ve çevreye karşı vatandaşların hassasiyetini artırmayı, her yaştan insanın çevre bilincini kazanmasına yardımcı olmayı hedefliyoruz" dedi.

Keşif Bahçesi'nin anaokul, ilkokul, ortaöğretim, lise, yüksek öğretim öğrencilerinin yanında bitki dünyasına meraklı vatandaşlarımızın yoğun ilgisini çektiğini belirten Sülü, "Bu bahçede bulunan kum havuzları, saksı, kürek gibi bahçe ekipmanlarının kullanımında pratik kazanma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca keşif bahçesinde çeşitli boylarda bulunan bitki dikim kasaları bitki dikimi için pratik kazanma imkanı sunulmaktadır. Ziyaretçilerimiz inceleme masasında Botanik bahçesini gezdikten sonra merak edilen bitki materyallerini de incelenmektedirler. Vatandaşlarımızı ve öğrencilerimizi bahçemize davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Eğitim kurumları için de okul niteliği taşıyan Keşif Bahçesi, hafta içi hergün saat 08.30-16.30 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Keşif Bahçesine Yoğun İlgi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Hurdacı, sokak ortasında önce kollarını kesti sonra jileti boğazına dayadı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Şişli'de rezidansta 3 kişinin yaralandığı olayda gerçek farklı çıktı: Tabancasını temizlerken yaralanmışlar İstanbul'da lüks villada cinayet! Arkadaşının dikkati, gerçeği ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek