Kesk Edirne Şubeler Platformu Sözcüsü Fırtına Açıklaması - Son Dakika

Kesk Edirne Şubeler Platformu Sözcüsü Fırtına Açıklaması

18.02.2012 17:26
Kesk Edirne Şubeler Platformu Sözcüsü Fırtına Açıklaması, System.String[]

KESK Edirne Şubeler Platformu Sözcüsü Ayhan Fırtına, AK Parti iktidarının, emek ve demokrasi güçlerine yönelik baskılarını artırdığını öne sürdü.

KESK Edirne Şubeler Platformu Sözcüsü Ayhan Fırtına, AK Parti iktidarının, emek ve demokrasi güçlerine yönelik baskılarını artırdığını öne sürdü.

Saraçlar Caddesi'ndeki PTT önünde toplanan platform üyeleri, ellerindeki çeşitli dövizlerle harekete geçerek, AK Parti Edirne İl Başkanlığı önüne geldi.

Fırtına, burada yaptığı açıklamada, Ankara'da 15 kadın yönetici ve üyelerinin gözaltına alındığını, bunlardan Eğitim Sen üyesi Özden Özmengök'ün, riskli bir hamilelik süreci yaşaması sonucu serbest bırakıldığını hatırlattı.

Diğerlerinin savcılık tarafından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildiğini, mahkeme sonucu 9'unun tutuklandığını vurgulayan Fırtına, şunları kaydetti:

"Hem savcılık, hem mahkeme sorgusunda arkadaşlarımıza isnat edilen suçlamaların önemli bir bölümünde; 21 Aralık grevi, 8 Mart eylemi, diğer kadın platformları ile ortaklaşa gerçekleştirilen eylem ve etkinlikler gibi tamamen sendikal hak ve özgürlükler kapsamında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimize yer verilmiştir. İsnat edilen bu suçlamalara dayanılarak yürütülen mahkeme sonucunda arkadaşlarımızın tutuklanması, daha önce defalarca ifade ettiğimiz gibi, KESK'i ve KESK'in yıllardır sürdürdüğü onurlu mücadelesini yıpratma ve engelleme planlarının bir parçasıdır. Bu eylem ve etkinlikleri tüm şubelerde hepimiz yapmakta olduğumuz bilinmektedir. Korkmadığımızı, susmayacağımızı direne direne kazanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. AKP'nin elinin ayağına dolaşması da bundandır."

Fırtına, "Emek ve demokrasi mücadelemize ve onun ayrılmaz parçası olan sendikal hak ve özgürlükler mücadelemize yönelik hiçbir baskıya karşı bugüne kadar sessiz kalmayan örgütümüz, bundan sonra da baskılar karşısında susmayacak, fiili meşru mücadelesiyle saldırılara cevap verecektir" dedi.

Grup, daha sonra dağıldı.

- EDİRNE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kesk Edirne Şubeler Platformu Sözcüsü Fırtına Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç ifade verdi, adliye önünden fotoğraf paylaştı Parti grubunda Bahçeli'nin zor anları! "Ekmek yoksa pasta yiyin" sözünü hatırlayamayınca kürsüde kalakaldı İran medyası Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u şeytana benzetti: Paris İblisi Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Merkez Bankası'nın resmi rezervleri yüzde 4,9 azaldı Muhtar olduğuna kimseyi inandıramayan genç, kimliğini göstermek zorunda kalıyor Arkadaşından aldığı hatalı basım 100 TL'yi 70 bin TL'ye satıyor