Kesk'ten Bütçe Protestosu - Son Dakika

Kesk'ten Bütçe Protestosu

26.11.2012 17:00
Kesk'ten Bütçe Protestosu, System.String[]

Karabük'te, KESK üyeleri, 2013 yılı bütçesini protesto etti.

Karabük'te, KESK üyeleri, 2013 yılı bütçesini protesto etti.

KESK Karabük Şubesinde basın açıklaması yapan Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ayşegül Sarı Terzi, hükümetin KESK ile tekrar toplu sözleşme masasına oturması gerektiğini söyledi.

Bütçenin hazırlanmasında demokratik süreçlerin işlenmesi, sendikaların ve demokratik kitle örgütlerinin bütçe hazırlık süreçlerinde yer alması gerektiğini savunan Terzi, "Kamuda reform adı altında gündeme getirilen yasalar geri çekilmeli, sosyal devleti ve demokratikleşmeyi güçlendiren, emekçilerin haklarını geliştirici yeni bir reform için sendikaların ve demokratik kitle örgütlerinin katılımıyla çalışmalar başlatılmalıdır. Vergi kaçırmayı özendiren ve ödüllendiren, yüksek gelir gruplarının lehine olan vergi aflarına son verilmelidir. Gelir dağılımında adaletsizliğe neden olan vergi gelirleri içindeki dolaylı vergilerin payı azaltılmalıdır. Kamu emekçilerinin maaşlarının vergi dilimi artışından etkilenmemesi sağlanmalıdır. Her ne ad altında olursa olsun, kamu emekçilerine verilen tüm ek ödemeler emekli aylığına yansıtılmalıdır. Kamu harcamaları toplumsal yarar doğrultusunda yükseltilerek bütçe şekillendirilmelidir" diye konuştu.

Muhabir: Ahmet Özler

Yayıncı: Ebubekir Gülüm - KARABÜK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kesk'ten Bütçe Protestosu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sahte içki ölümleriyle ilgili anason yağı üreticisinden itiraf gibi sözler: Satışları10 kat arttı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli koronavirüs aşısında hedefi belirledi: Önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini çözeceğiz İki grup arasında çıkan tartışmada ateşlenen saçma, balkona çıkan vatandaşın kafasına isabet etti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti