KESK Üyelerinin Protestosu - Son Dakika

KESK Üyelerinin Protestosu

18.02.2012 15:04
KESK Üyelerinin Protestosu, System.String[]

İzmir'de Kamu Emekçileri Sendikası İzmir Şubeler Platformu üyeleri 16 Şubat'da 14 kadın yönetici ve üyelerinin gözaltına alınıp bazılarının tutuklanmasını protesto etti.

İzmir'de Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) İzmir Şubeler Platformu üyeleri 16 Şubat'da 14 kadın yönetici ve üyelerinin gözaltına alınıp bazılarının tutuklanmasını protesto etti.

Konulu ile ilgili Konak Eski Sümerbank Mağazası önünde düzenlenen basın açıklamasına yüze yakın sendika üyesi katıldı. KESK İzmir Şubeler Platformu Sözsücü Ramis Sağlam arkadaşlarının şafak vakti evlerinin polis tarafından basıldığı öne sürerek, "Arkadaşlarımızın verdiği ifadelere aynen katılıyoruz. Polisin bizleri de gözaltına alması için şafak vakti evlerimize bekliyoruz" dedi. Savcılık tarafından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen 14 KESK üye ve yöneticisinden beşinin serbest kaldığını, dokuz arkadaşlarının tutuklandığını hatırlatan Sağlam 'AKP iktidarının pervasız saldırıları ile tüm boyun eğmeyen sesini yükselten herkes, her kurum berteraf edilmesi gereken potansiyel hedef haline gelmiştir. İşte bu nedenle son örneğini yaşadığımız şafak baskınları ile sürdürülen gözaltılar, tutuklamalarla mücadelemiz baskı altına alınmaya, engellenmeye çalışılmaktadır" dedi.

Yüze yakın sendika üyesi protestoda 'Korkmadık korkmayacağız, Susmadık Susmayacağız, Baskılar bizi yıldırımaz, Bizi de tutuklayın, Şiddete karşı çıktılar tutuklandılar, yalnız değiller' yazan dövizler taşıdı. KESK üyelerinin eylemine CHP İzmir Milletvekili Musatafa Moroğlu da katılarak destek verdi.

KESK Üyelerinin Protestosu
KESK Üyelerinin Protestosu
KESK Üyelerinin Protestosu
KESK Üyelerinin Protestosu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel KESK Üyelerinin Protestosu - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Henüz 21 yaşındaydı! Üst geçitten atladı, bir aracın altında kaldı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama