Keşkekli, Balkaymaklı Lokumlu Açılış - Son Dakika

Keşkekli, Balkaymaklı Lokumlu Açılış

6 yıl önce

SAMSON Başkanı Kaya Aşçı, Bafra standında, "Bu kaymaklı lokumdan yiyen ve yapan bakan oluyor...'' deyince milletvekilleri sıraya girdi.

Keşkekli, Balkaymaklı Lokumlu Açılış, System.String[]

Samsun Valiliği ve Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) öncülüğünde gerçekleştirilen 'Samsun Tanıtım Günleri' Fuarı İstanbul Feshane'de başladı.

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Ak Parti Eyüp Belediye Başkan Adayı Remzi Aydın, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı H. Kaya Aşcı, Dernek yönetimi ve üyeler, Eyüp Sultan Camii'nde kılınan namazdan sonra, Camii'ye gelenlere Meydan'da Mehter marşı eşliğinde Samsun'a özgü keşkek dağıtımını yaptı. Mehteran eşliğinde çalınan milli marşlarla Eyüp-Feshane'ye gelen heyet, 3 gün sürecek olan tanıtım günleri fuarının açılış kurdelesini törenle kesti.

Törene, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Aslan Karanfil, AK Parti İstanbul milletvekilleri Ahmet Baha Öğütken, Sevim Savaşer, İsmet Su, Şirin Ünal, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Ak Parti Eyüp Belediye Başkan Adayı Remzi Aydın, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı H. Kaya Aşcı ve yönetimi, Samsunlu iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 7'ncisi düzenlenen fuarda, Samsun'un tarihi yapısı, turizmi, yöresel örf ve adetleri tanıtılıyor. Etkinlik kapsamında Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Belediyesi, Bafra Belediyesi, Çarşamba Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi olmak üzere toplam 60 stand kuruldu. Samsun'un en büyük ilçesi Bafra Belediyesi standı ziyaretçi akınına uğradı.

Bafra standında kaymaklı lokumun tadına bakan vekillere SAMKON Genel Başkanı H. Kaya Aşcı, "Bu kaymaklı lokumdan yiyen ve yapan bakan oluyor'' diye espri yapınca AK Parti İstanbul Milletvekilleri lokum yapmak için sıraya girdi. Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ve Remzi Aydın da bal kaymaklı lokumu yapmayı deneyerek yediler ve misafirlere ikram ettiler.

'Samsun Tanıtım Günleri' programında Mustafa Ceceli'nin yanı sıra İsmai Türüt, Samsun'un yöresel sanatçılar Hüseyin Şimşek, Ümit Kurşun, Sibel Yıldırım, Şeyda Karadeniz ve Samsunlu Fehmi konser verecek.
Programın 2. günü olan 15 Mart Cumartesi (yarın) ise Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın katılacağı bildirildi.

Haber Yayın Tarihi: 15.03.2014 12:13 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Ödül töreninde sunuculuk yapan Pınar Altuğ, yırtmaçlı elbisesiyle dikkat çekti
Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi