KGS Kartı Karakolluk Etti - Son Dakika

KGS Kartı Karakolluk Etti

06.01.2012 13:52
KGS Kartı Karakolluk Etti, System.String[]

İzmir-Aydın otoyolunda, 11 kişilik bir aile KGS kartlarını dolduramadığı için gişelerde mahsur kaldı.

Muğla'ya gitmek için, İzmir- Aydın otoyolunu kullanan 11 kişilik aile, KGS kartlarını dolduramadığı için gişelerde mahsur kaldı. Kendileri gibi 2 Ocak gününden itibaren başlayan dolum saati uygulamasından habersiz sürücülerle duruma isyan eden Ufuk Yavaş (48) ve ailesi daha sonra 'trafiği tehlikeye düşürmekö suçu işledikleri gerekçesiyle polis merkezine götürüldü. Saatler süren işlemlerin ardından polis merkezinin kapısında yığılıp kalan Ufuk Yavaş'ın kızkardeşi 38 yaşındaki Naile Uysal'a sağlık ekipleri müdahale etti.

Olay, dün (Perşembe) saat 22.00 sıralarında otoyolun Aydın gişelerinde meydana geldi. Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde ikamet eden Ufuk Yavaş, eşi Ayşe Yavaş ve ailesiyle, Ayşe Yavaş'ın ilk evliliğinden olan oğlu Erdoğan Karademir'in (21) askerlik işlemleri için 48 YC 089 plakalı minibüs ile İzmir'e gitti. İşlemlerin ardından Yatağan'a dönmek için yeniden yola çıkan Yavaş ailesi, Aydın gişelere geldiğinde Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) kartını okuttu. Kartta bir lira kaldığını görünce dolum yapılan gişelere giden Ufuk Yavaş'a gişedeki görevli dolum saatlerinin 2 Ocak'tan itibaren 08.30 ile 17.30 olarak belirlendiğini, bu nedenle dolum yapamayacaklarını bildirdi. Gişe memurunun sözleri üzerine ne yapacağını bilemeyen aile beklemeye başladı. Bu sırada, benzer durumla karşılaşan bazı sürücülerin gelecek cezaya razı olarak OGS gişelerinden kaçak geçtikleri görüldü. Mağdur sürücülerden 50 yaşındaki Hayrettin Yanık, 'Yeğenimi üniversiteye getirdim ancak yeni uygulamadan haberim yoktu. Ne yapacağımı bilmiyorumö diye konuştu. Yaşadıklarına isyan eden Ufuk Yavaş, ailesi yol kenarında beklerken, 'Ne yapacağımızı bilemez haldeyiz. Çoluk çocuk bunu bize yaşatmaya kimsenin hakkı yokö diye duruma tepki gösterdi.

Yol kenarında bekleyen aileye bir polis memuru yardım etti ve kendi kartını okutarak geçmelerini sağladı. Ancak minibüs gişelerden çıkar çıkmaz polis tarafından durduruldu. Polis, aileyi 'Trafiği tehlikeye düşürmekö suçu işledikleri gerekçesiyle Efeler Polis Merkezi'ne götürdü. 2'si bebek 11 kişiden 9'unun polis merkezinde tek tek ifadeleri alındı. Saatler süren işlemlerin ardından serbest bırakılan aile fertlerinden Ufuk Yavaş'ın kızkardeşi Naile Uysal, yaşananlara daha fazla dayanamayarak polis merkezinin çıkış kapısı önünde bayıldı. Kalp rahatsızlığı olduğu öğrenilen Naile Uysal için ambulans çağırıldı. Yaşadıklarına isyan eden Ufuk Yavaş ile polisler arasında da tartışma çıktı. Görüntü çeken gazeteciye polisin müdahale etmesine de tepki veren Yavaş, 'Yeter artık, nedir bu çektirdiğiniz. Türk vatandaşıyım ben ne suç işledim de bunları yaşatıyorsunuzö dedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Naile Uysal'a müdahale ettikten sonra aile evlerine gitmek üzere yola çıktı.

KGS Kartı Karakolluk Etti
KGS Kartı Karakolluk Etti
KGS Kartı Karakolluk Etti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel KGS Kartı Karakolluk Etti - Son Dakika


Son Dakika

Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı takıldı Erdoğan'ın duyurduğu yeni doğal gaz müjdesi için çalışmalar başladı! İşte Tuna-1 kuyusundan ilk görüntüler Pişkin katil altınlarını çalıp öldürdüğü kadının cenazesine katılmış! Ağlayarak başsağlığı dilemiş Oyuncu Gurur Aydoğan, ticarete atılmaya karar verdi Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Adana'da polislerin dezenfektan sorduğu taksici, tıraş losyonu gösterdi Son Dakika! Akşener'den Ümit Özdağ'ın iddiasına yanıt: İstanbul İl Başkanı'na karşı FETÖ'cü söylemi çok büyük yalandır