Khabib, İslam karşıtı sözler sarf eden Macron'a ayetle yanıt verdi - Son Dakika

Khabib, İslam karşıtı sözler sarf eden Macron'a ayetle yanıt verdi

31.10.2020 16:56

Geçtiğimiz günlerde son maçına çıkarak dövüş kariyerini sonlandırdığını açıklayan Khabib Nurmagomedov, İslam karşıtı açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a ayetle cevap verdi.

Karma dövüş sanatlarının ilk Müslüman şampiyonu unvanına sahip Nurmagomedov, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tokat gibi yanıt verdi.

Dünyaca ünlü şampiyon Instagram hesabından, Macron'un ifade özgürlüğü sloganı altında 1.5 milyardan fazla Müslüman'ın duygularını incittiğini belirtti.

"BU PROVOKASYONLAR BOŞA ÇIKACAK"

Müslümanların, Hazreti Muhammed'i herkesten çok sevdiğine dikkati çeken Nurmagomedov, "Biz Müslümanlarız, Peygamberimiz Hazreti Muhammed'i annelerimizden, babalarımızdan, çocuklarımızdan, eşlerimizden ve kalbimize yakın olan tüm insanlardan daha çok seviyoruz. İnanın bana, bu provokasyonlar boşa çıkacak" ifadesini kullandı.

AHZAB SURESİ'NİN 57. AYETİNİ PAYLAŞTI

Nurmagomedov, paylaşımına, Macron'un yüzüne ayakkabı izi yerleştirilmiş bir fotoğraf ile Kuran-ı Kerim'de Ahzab Suresi'nin 57. ayetini olan "Allah'ı ve Resulü'nü incitenleri Allah, dünyada ve ahirette lanetlemiş ve onlar için alçaltıcı bir ceza hazırlamıştır" ifadesini ekledi.

Khabib, İslam karşıtı sözler sarf eden Macron'a ayetle yanıt verdi

Son Dakika Spor Khabib, İslam karşıtı sözler sarf eden Macron'a ayetle yanıt verdi - Son Dakika Spor


YORUMLAR (28)
  • Murat: Kendi ailesinden çok sevmeyenin zaten imanı tamamlanmaz Efendimiz sav böyle buyurur ve hiç bir istediği nefsi için değildir Rabbimin emridir o kimsenin yalan söyleyemeceği kibirlenemeyeceği mahşer günü herkes nedemek istediğimi bilecek Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ramazan: Onları yakaladığınız yerde öldürün sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Harm civarında onlar sizinle savaşmadıkça siz de orada onlarla savaşmayın. Şayet sizinle savaşmaya kalkışırlarsa o zaman onları öldürün. İşte kfirlerin cezası böyledir! Deist arkadaşım 191.ayetin tamamını niye yazmadın.sizle savasmadıkça sizde onlarla savaşmayın diyor.sizle savasırlarsa yakaladıiniz yerde öldürün diyor. Cevap Yaz 30 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Fatih Terim'e sinirlenen Diagne, kulübeye uğramadan soyunma odasına gitti Yarım kilosu 25 bin liralık bir altın bileziğe denk olan 'safran', çelik kasalarda saklanıyor Suç makinesi 3 yıldır ikiz kardeşinin kimliğiyle gizlenmiş Emrah Apartmanı'yla ilgili acı tesadüf! Erzincan depreminde hayatını kaybeden torununun adını verdiği bina İzmir'de yıkıldı Türkiye ve Azerbaycan'dan enerjide iş birliği protokolü Enkaz çalışmalarında felaketin eşiğinden dönüldü! 3 personel göçük oluşan beton bloktan düştü Son dakika! AK Parti eski milletvekili Burhan Kuzu, koronavirüsten hayatını kaybetti Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş