Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor - Son Dakika

Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor

21.05.2012 14:57
Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi'nin hazırladığı "Kod Adı Venüs" filmi Cannes Film Festivali'nde gösterime kabul edildi.

1955-1974 yılları arasında Kıbrıs'ta yaşananları konu alan filmin ilk gösterimi bu akşam yapılıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre; 16-27 Mayıs 2012 tarihinde Cannes Fransa'da gerçekleşecek olan Dünya'nın en prestijli film festivalinde, Yakın Doğu Üniversitesi'nin hazırladığı ve 1955-1974 arası Kıbrıs'ta yaşanan gerçek olayları anlatan uzun metrajlı "Kod Adı Venüs" filminin iki farklı tarihte gösterileceği belirtildi.

Açıklamada, 200′den fazla Kıbrıslı Türk ile 12 İngiliz oyuncunun yer aldığı, KKTC ,Türkiye, İngiltere, Hollanda ortak yapımı olarak yaklaşık 3 milyon TL'lik bütceyle çekilen Kod Adı Venüs filminin, Cannes Film Festivalinin ön elemelerini geçerek, 2 1 Mayıs ve 24 Mayıs tarihlerinde Festival De Palais'de gösterileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca Filmin, 27 Mayıs Ödül Töreni'nin yapılacağı meşhur salonun bulunduğu aynı kattaki sinema salonunda yer alacağı da ifade edildi.

Filmin galasına Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektorü Dr. Suat Günsel yanında üniversiteden kalabalik bir heyetin katılacağı belirtildi. Galaya ayrıca Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devlet Bakanları, Türk Cumhuriyetlerden bakanlar ile Gagavuzya umhurbaşkanı'nın da katılmasının beklendiği vurgulandı.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Protestoların günden güne şiddetlendiği Fransa'da bakanlara ilginç talimat: Ortalıkta görünmeyin Protestoların günden güne şiddetlendiği Fransa'da bakanlara ilginç talimat: Ortalıkta görünmeyin Macron geri adım atmıyor! Sokakları yangın yerine çeviren protestolara rağmen emeklilik reformunu geri çekmeyecekler Macron geri adım atmıyor! Sokakları yangın yerine çeviren protestolara rağmen emeklilik reformunu geri çekmeyecekler Rapor: Fransa'da ırkçı ve din karşıtı saldırılar yükselişe geçti Rapor: Fransa'da ırkçı ve din karşıtı saldırılar yükselişe geçti

Son Dakika Güncel Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor - Son Dakika


Advertisement