Kıbrıs, Köpeğini Asan Avcıyı Arıyor - Son Dakika

Kıbrıs, Köpeğini Asan Avcıyı Arıyor

26.11.2012 11:03
Kıbrıs, Köpeğini Asan Avcıyı Arıyor, System.String[]

KKTC'de birçok kişi, iyi av yapamadığı için kızıp köpeğini asarak öldüren sonra da yakmaya çalışan avcıyı arıyor.

KKTC'de birçok kişi, iyi av yapamadığı için kızıp köpeğini asarak öldüren sonra da yakmaya çalışan avcıyı arıyor.

KKTC'de köpeğini zalimce asan kişiye tepkiler büyüyor. Sosyal paylaşım sitelerine düşen köpeğin ağaca asılı görüntüsü büyük tepki topladı. Görneç olarak bilinen av bölgesinde bulunan köpeğin durumuna tepki gösteren hayvan sever vatandaşlar davranışın kabul edilemez olduğunu vurguladılar.

Bu konuda Avcılık Federasyonu Başkanı Nihan Tayfunoğlu'na çağrı yapan vatandaşlar,"bu çirkin olayı yapan veya yapanları tespit etmek için acaba bir çaba sarf edilecek mi? Ayrıca bu konuyla ilgili bir açıklama bekliyoruz" diyerek hayvan haklarını gözetmesi için federasyonu icraata geçmeye davet ettiler.

RUM TARAFINDA DA BENZER BİR OLAY YAŞANMIŞTI

Rum tarafında geçtiğimiz hafta yaşanan bir olay mahkeme tarafından hapse mahkum edilmişti.

Sosyal paylaşım sitelerine görüş yazan bir çok hayvan sever ise geçtiğimiz hafta Rum kesiminde köpeklerine iyi davranmayan bir şahsın bir ay hapse mahkum edildiğine de dikkat çektiler

KKTC'de avcılık çok yaygın bir spor olarak rağbet görüyor. Adada lisanslı binlerce avcı ve kayıtlı silah bulunuyor. Belirli mevsimlerde ve belirli gün Tarım ve Orman Bakanlığı av bölge ve çeşitlerini yayınlıyor. Avcılar bu listelere göre avlanıyorlar.

Kıbrıs, Köpeğini Asan Avcıyı Arıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Kıbrıs, Köpeğini Asan Avcıyı Arıyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Daha önce aynı erkekle sevgili olan iki kız tekme tokat birbirine girdi! O anlar kamerada