Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü'nden Alman ekonomisi değerlendirmesi - Son Dakika

Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü'nden Alman ekonomisi değerlendirmesi

Almanya'nın önde gelen ekonomi enstitülerinden Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü (IfW), Alman ekonomisinde yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) sebep olacağı daralmanın bu yıl 2008-2009 finansal krizinden daha az olabileceğini duyurdu.

Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü'nden Alman ekonomisi değerlendirmesi, System.String[]

Almanya'nın önde gelen Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi enstitülerinden Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü (IfW), Alman ekonomisinde yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) sebep olacağı daralmanın bu yıl 2008-2009 finansal krizinden daha az olabileceğini duyurdu.

IfW, bu yıl Almanya için küçülme tahminini yüzde 6,8'den yüzde 5,5'e, 2021 büyüme beklentisini de yüzde 6,3'ten yüzde 4,8'e revize etti. 2022'de ise yüzde 2,4'lük büyüme öngörüldü.

IfW'den yapılan açıklamada, Alman ekonomisine ilişkin yaz döneminde paylaşılan ve 2020, 2021 ve 2022'yi kapsayan büyüme tahminlerinde sonbahar döneminde güncelleme yapıldığı belirtildi.

Alman ekonomisinin üçüncü çeyrekte "V" tipi güçlü bir toparlanma kaydettiği aktarılan açıklamada, Alman ekonomisinin toparlanma yolunda ilerlediği kaydedildi.

Açıklamada, Alman ekonomisinde Kovid-19'un sebep olacağı daralmanın bu yıl 2008-2009 finansal krizinden daha az olabileceği belirtildi.

Kovid-19 salgınının başarılı bir şekilde kontrol altına alınmasıyla ekonomide nisanda görülen en düşük seviyeden hızlı yükselişin başladığı ve kayıpların büyük bir bölümünün birkaç ay içinde telafi edildiği aktarılan açıklamada, "Ekonomide toparlanmanın devamı muhtemelen daha zor olacak ve hız kaybedecek." denildi.

Açıklamada, salgından dolayı Almanya'da iş gücü piyasasının tam toparlanmasının 2022'nin başına kadar uzayacağı kaydedildi.

Alman ekonomisinde, 10 yıllık iyi bir ekonomik büyümeden sonra bu yıl 2009'dan beri ilk kez resesyon görülmüştü. Alman ekonomisi, 2009'da yüzde 5,6 daralmıştı.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 13:25 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü'nden Alman ekonomisi değerlendirmesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kılıçdaroğlu, "CHP, HDP ile ittifak düşünüyor mu?" sorusuna yanıt verdi: İttifak arayışı diye bir şey yok Canlı yayında gözyaşlarını tutamayan Azerbaycanlı spiker konuştu: 27 yılın hasretiydi Gelecek Partisi'nin İzmir'deki 6 ilçe başkanı görevi bıraktı Erzurum'a altın rezervi müjdesi: Ekonomiye yıllık 400 milyon dolar kazandıracak Aliyev'den Paşinyan için sert sözler: Bu aptal diktatörü durdurmazsanız biz durdururuz FETÖ nedeniyle kayyum atanan Naksan grubu, borcundan daha ucuza satışa çıkarıldı İran da Ermenistan'a sırt döndü: Silah ve mühimmat geçişine izin vermeyeceğiz Öğrenci kabus gördü, vücudu dövmelerle kaplı öğretmenin işine son verildi