Kiler'e, Türkiye'ye Körfez'den 120 Milyon Dolar - Son Dakika

Kiler'e, Türkiye'ye Körfez'den 120 Milyon Dolar

Kiler\'e, Türkiye\'ye Körfez\'den 120 Milyon Dolar
Son Güncelleme: 10.02.2014 11:41

Kiler, Bank of America Merrill Lynch'in liderliğinde ve önde gelen Körfez bankalarının katılımıyla 120 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladı.

Kiler, 08 Şubat 2014 tarihinde KAP'a yaptığı açıklamada Bank of America Merrill Lynch'in liderliğinde, Körfez bankalarının katılımıyla murabaha ve ticari finansman yapısı içeren 120 milyon dolarlık genel şartlar anlaşması imzaladığını duyurdu.

Anlaşma kısa vadeli borçların uzun vadeli borçlanmaya çevrilmesinde ve büyüme hedeflerinin tutturulmasında işletme sermayesi amaçlı kullanılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kiler Holding CFO'su Dr. Rasim Kaan Aytoğu, "Körfez bölgesinde özellikle Kiler GYO için sukuk konusunda görüştüğümüz bankalar var. 2014 yılında murabaha ve sukuk konusunda işbirliği içinde çalışmayı hedefliyoruz. İmzaladığımız anlaşma dahilinde yer alan bankalar arasında Commercial Bank of Qatar (CBQ), United Arab Bank, Barwa Bank, Islamic Development Bank –ICD ve Fibabanka bulunuyor. 4 yıl vadeli teminat karşılığı yapılandırılan finansman paketinin yıllık borçlanma oranı bir aylık Libor artı yüzde 4.5 olarak belirlendi. Kiler Holding anlaşmada garantör olarak yer aldı. Bu anlaşma sadece Kiler'e değil aynı zamanda Türkiye'ye de duyulan güvenin bir ifadesi olarak anlaşılmalıdır" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kiler'e, Türkiye'ye Körfez'den 120 Milyon Dolar - Son Dakika


Advertisement