Kılıçdaroğlu : Ben Düşünen İnsana Cevap Veririm - Son Dakika

Kılıçdaroğlu : Ben Düşünen İnsana Cevap Veririm

28.03.2012 18:06
Kılıçdaroğlu : Ben Düşünen İnsana Cevap Veririm, System.String[]

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, ağabeyi vefat eden eski CHP milletvekili Eşref Erdem'e taziye ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, ağabeyi vefat eden eski CHP milletvekili Eşref Erdem'e taziye ziyaretinde bulundu. Erdem ailesine taziyeden sonra gazetecilerin Byükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ilgili sorusu üzerine Kılıçdaroğlu "Ben düşünen insana yanıt veririm" dedi.

Haymana'nın Bumsuz beldesindeki taziye evine giden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Eşref Erdem ve Erdem ailesine başsağlığı diledikten sonra okunan Kur'an-ı Kerim ile duaları dinledi ve cenaze evinde düzenlenen yemeğe katıldı.

Taziye evinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Bütün çocuklarımız, parlamentodan görüşülen yasa çerçevesinde okuyacak. Fakat ne gariptir ki bu ülkenin insanları 4+4+4 ne getiriyor, anlamı nedir bilmiyorlar. Teklif veren arkadaşların da eğitimle yakından uzaktan ilgisi yok. Biz CHP olarak bu teklifin tartışılmasını istiyoruz. Kamuoyu bilsin, halk bilsin, çocuğunu okula gönderecek, anne baba bilsin ne olduğunu. Ama AKP, (hayır ben bunu bir takvime bağladım süratli bir şekilde gerçekleştireceğim, yasalaştıracağım) diyor. Bu demokrasiye yakışan bir olay değildir. Tweetler atılabilir, gerginlikler çıkabilir. AKP'nin dayatmacı, tepeden inmeci anlayışı bu tür gerginliklere yol açıyor. Gerginliklerin nedeni AKP'nin dayatmacı anlayışıdır" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Mitinglere devam edecek misiniz?" sorusu üzerine de "Yeri, zamanı gelince edebiliriz" kaşılığını verdi. Kılıçdaroğlu, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir fotoğraf paylaşarak yorum yaptı" denilmesi üzerine de "Ben düşünen insana yanıt veririm" dedi.

(MV) FOTOĞRAFLI - Ankara

Kılıçdaroğlu : Ben Düşünen İnsana Cevap Veririm
Kılıçdaroğlu : Ben Düşünen İnsana Cevap Veririm
Kılıçdaroğlu : Ben Düşünen İnsana Cevap Veririm
Kılıçdaroğlu : Ben Düşünen İnsana Cevap Veririm
Kılıçdaroğlu : Ben Düşünen İnsana Cevap Veririm

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu : Ben Düşünen İnsana Cevap Veririm - Son Dakika


Son Dakika

Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Bakan Koca'dan İstanbul'a bir iyi, bir kötü haber: Vaka sayısında yüzde 25 düşüş var, hastane ve yoğun bakımlar halen dolu Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz