Kılıçdaroğlu, Bosna'da İmam Hatip Lisesi'ni Ziyaret Etti - Son Dakika

Kılıçdaroğlu, Bosna'da İmam Hatip Lisesi'ni Ziyaret Etti

25.04.2012 17:15

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna gezisini sürdürüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna gezisini sürdürüyor. Sareybosna Devlet Üniversitesi'nde bir konferans veren Kılıçdaroğlu, daha sonra Tetka Zilha adında fakirlere savaş sırasında dahi kesintisiz yardım eden bir hanımefendinin vakfında öğle yemeği yedi. Kılıçdaroğlu, vakfa 400 euro iki kurban parası takdim etti. Ayrılırken vakfın sahibi Kılıçdaroğlu için ülkenin başına geçip halkı iyi yönetmesi için dua etti.

Başçarşı'yı ziyaret eden ve burada bilgi alan Kılıçdaroğlu, ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İsmet Spahiç'i makamında ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'nu burada görmekten mutlu olduğunu dile getiren Spahiç, kendisinin başarılı olması için Allah'a dua ettiklerini ifade etti. Bosna'ya gelmekten mutlu olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu ise Spahiç'in yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra Kılıçdaroğlu, Spahiç'e Kur'an-ı Kerim'de bahsi geçen Ashab-ı Kehf'i anlatan bir hat hediye etti. Spahiç de Kılıçdaroğlu'na el yazması bir Kur'an-ı Kerim'in fotoğraf kopyasını hediye etti.

Kılıçdaroğlu ve Spahiç, yürüyerek Hüsrev Begova İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. 400 yıllık bir eğitim kurumu olan imam hatip konusunda Spahiç'ten bilgi alan Kılıçdaroğlu, yakın ilgi gördü. Bosna Hersek Sanayi ve Ticaret Odası'nı da ziyaret eden Kılıçdaroğlu, bugün şehitler için okutulacak mevlide de katılacak.

Kılıçdaroğlu, Bosna'da İmam Hatip Lisesi'ni Ziyaret Etti
Kılıçdaroğlu, Bosna'da İmam Hatip Lisesi'ni Ziyaret Etti
Kılıçdaroğlu, Bosna'da İmam Hatip Lisesi'ni Ziyaret Etti
Kılıçdaroğlu, Bosna'da İmam Hatip Lisesi'ni Ziyaret Etti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Kılıçdaroğlu, Bosna'da İmam Hatip Lisesi'ni Ziyaret Etti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Soylu, Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan Kanal İstanbul incelemesiyle ilgili konuştu: Benim onayımla devreye girdi Maske takmaları yönünde uyarılan şahıslar, polise taşla saldırdı Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Başbakan Paşinyan'a erken seçim çağrısı yaptı Nihal Yalçın'dan Öykü Karayel'in oyunculuğunu övenlere tepki: Bazı konularda cehaletinizi görüyorum Peş peşe gelen başarılı aşı çalışmalarının ardından DSÖ'den açıklama: Etkilerini bilmiyoruz Fransa'dan Türkiye'ye küstah tehdit: Ekonomik yaptırım uygulanabilir Ünlü türkücü Onur Şan, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine katılıyor Son Dakika: Emniyet, Kur'an-ı Kerim'e hakaretler yağdıran Youtuber İbrahim Atabey hakkında yasal işlem başlattı