Gültekin Uysal: Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı'nın "Yeter! Söz Milletindir" Diyen Millet İttifakı'nın Adayı Olacağına İnanıyoruz - Son Dakika

Gültekin Uysal: Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı'nın "Yeter! Söz Milletindir" Diyen Millet İttifakı'nın Adayı Olacağına İnanıyoruz

27.01.2023 04:27
Gültekin Uysal: Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı'nın "Yeter! Söz Milletindir" Diyen Millet İttifakı'nın Adayı Olacağına İnanıyoruz

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Altılı Masa’nın 11’inci toplantısının ardından; “Türkiye'yi adalet ve demokrasi ile buluşturarak refah üreten ve kalkınan, yaşanabilir bir ülke haline getirmek, herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye'ye ulaşmak hedefi ile ortaya koyduğumuz irade güçlü bir şekilde varlığını sürdürüyor. Bu bilinç ve kararlılıkla Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı'nın 'Yeter! Söz Milletindir' diyen Millet İttifakı’nın adayı olacağına inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Altılı Masa'nın 11'inci toplantısının ardından; " Türkiye'yi adalet ve demokrasi ile buluşturarak refah üreten ve kalkınan, yaşanabilir bir ülke haline getirmek, herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye'ye ulaşmak hedefi ile ortaya koyduğumuz irade güçlü bir şekilde varlığını sürdürüyor. Bu bilinç ve kararlılıkla Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı'nın 'Yeter! Söz Milletindir' diyen Millet İttifakı'nın adayı olacağına inanıyoruz" açıklamasını yaptı.

Altılı Masa'nın İYİ Parti Genel Merkezi'nde saat 12.00'de başlayan toplantısı, yaklaşık 10 saat sürdü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ev sahipliğindeki toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldı.

Toplantının ardından Uysal, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Türkiye'yi adalet ve demokrasi ile buluşturarak refah üreten ve kalkınan, yaşanabilir bir ülke haline getirmek, herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye'ye ulaşmak hedefi ile ortaya koyduğumuz irade güçlü bir şekilde varlığını sürdürüyor. Bu bilinç ve kararlılıkla Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı'nın 'Yeter! Söz Milletindir' diyen Millet İttifakı'nın adayı olacağına inanıyoruz. Bugün bu inancı paylaştığımız toplantıya ev sahipliği yapan İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'e ve tüm liderlere teşekkür ediyorum."

Millet İttifakı'nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanının 13 Şubat 2022 tarihinde başlattığı görüşmelerin ilk tur çalışmaları Saadet Partisi ev sahipliğinde 21 Ağustos 2022 tarihinde tamamlanmıştı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti'nin oluşturduğu Altılı Masa'nın ikinci tur görüşmelerinin ilki 2 Ekim'de, CHP Genel Merkezi'nde yapılmıştı. Liderlerin dokuzuncu buluşması, 28 Kasım'da Demokrat Parti Genel Merkezi'nde, onuncu buluşması ise 5 Ocak'ta Gelecek Partisi Genel Merkezi'nde yapılmıştı.

Bir sonraki toplantı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ev sahipliğinde 13 Şubat 2023 tarihinde yapılacak.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
CHP'li Belediye Başkanları Ankara'da. CHP'li Belediye Başkanları Ankara'da.

Son Dakika Güncel Gültekin Uysal: Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı'nın 'Yeter! Söz Milletindir' Diyen Millet İttifakı'nın Adayı Olacağına İnanıyoruz - Son Dakika


Advertisement