Kılıçdaroğlu'dan Fezleke Cevabı - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'dan Fezleke Cevabı

15.01.2012 15:19

Kemal Kılıçdaroğlu, bu fezlekeden çıksa çıksa demokrasi adına yüz kızartıcı bir tablo çıkacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri Cezaevinin önünde yargı hakkında söylediği sözler nedeni ile hakkında fezleke oluşturulmasını eleştirdi ve bu fezlekeden çıksa çıksa demokrasi adına yüz kızartıcı bir tablo çıkacağını söyledi.

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda düzenlenen CHP'ye katılım ve rozet takma törenine katılan Kılıçdaroğlu, burada bir konuşma yaptı. Konuşmadan önce Kılıçdaroğlu için yazılan bir şiir de okundu.

Söz konusu törende konuşma yapmak için kürsüye gelen Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karda da kışta da, hangi koşullarda olursa olsun demokrasi ve özgürlükler mücadelesini sürdüreceklerini söyledi.

Hayatını kaybeden Rauf Denktaş için üzüntülerini dile getiren Kılıçdaroğlu, onun mücadelesinin kendi mücadeleleri olduğunu ifade etti. Fenerbahçe'nin hayatını kaybeden Lefter için de başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, insanoğlunun her şeye dayanabileceğini, ama insanın özgürlüklerin sınırlandırılmasına dayanamadığını belirtti.

İnsanların düşüncelerini özgürce ifade edebileceği bir ortam için mücadele ettiklerini savunan Kılıçdaroğlu, hiçbir gücün insanoğlunun özgürlük mücadelesini elinden alamadığını vurguladı.

Başbakan'ın "Fezlekeden kahraman çıkmaz" sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Fezlekeden zaten kahraman çıkmaz. Bu fezlekeden çıksa çıksa demokrasi adına yüz kızartıcı bir tablo çıkar. Sistem adına bir utanç çıkar. Düşünce ve ifade özgürlüğü açısından karamsar bir tablo çıkar. Güçler ayrılığı ilkesini çöpe atma çıkar, demokrasi adına milletin tepesine sopa çıkar." dedi.

Kılıçdaroğlu'dan Fezleke Cevabı
Kılıçdaroğlu'dan Fezleke Cevabı
Kılıçdaroğlu'dan Fezleke Cevabı
Kılıçdaroğlu'dan Fezleke Cevabı

Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Kılıçdaroğlu'dan Fezleke Cevabı - Son Dakika


Son Dakika

ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocakları'nın araştırılmasına ilişkin maddeyi onayladı 00:06 ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocakları'nın araştırılmasına ilişkin maddeyi onayladı Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz 22:40 Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz Dilek canlı yayında anlattı, tüm Türkiye gözyaşları içinde izledi: Ailem beni sattıktan sonra izliyor 21:40 Dilek canlı yayında anlattı, tüm Türkiye gözyaşları içinde izledi: Ailem beni sattıktan sonra izliyor
Eser Yenenler'in eşi Berfu Yenenler'den şaşırtan aldatma itirafı 19:40 Eser Yenenler'in eşi Berfu Yenenler'den şaşırtan aldatma itirafı Hande Erçel'in yıllar önceki estetiksiz hali görenleri şaşırttı 18:20 Hande Erçel'in yıllar önceki estetiksiz hali görenleri şaşırttı Türkiye'nin gündemine 17:42 Türkiye'nin gündemine "Bana teşkilatın numarasını verin" sözleriyle oturan kurye beraat etti
Kamyon şoförü eksikliği sebebiyle tedarik zinciri kırıldı, marketlerde raflar boş kalıyor 15:56 Kamyon şoförü eksikliği sebebiyle tedarik zinciri kırıldı, marketlerde raflar boş kalıyor Barcelona'ya giden 17'lik Emre Demir'in hikayesi gençlere ilham oldu 14:42 Barcelona'ya giden 17'lik Emre Demir'in hikayesi gençlere ilham oldu
Advertisement