CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan yeni video: İktidara gelir gelmez öğrencilerimize 1 öğün ücretsiz yemek vereceğiz - Son Dakika

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan yeni video: İktidara gelir gelmez öğrencilerimize 1 öğün ücretsiz yemek vereceğiz

27.11.2022 00:30

Evinin mutfağında eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte video çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğrencilere ücretsiz yemek verilmesi önergesinin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini ifade ederek, "İktidara gelir gelmez bu ülkenin güzel evlatlarına, tüm çocuklarımıza okullarımızda bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hemen hayata geçireceğiz" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte evinin mutfağından çektiği videoyu sosyal medya hesabından yayınladı. Vatandaşın çok yoksullaştığını, bunun zulüm olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidara sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde tüm çocuklara okullarda bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hayata geçireceklerini belirtti.

"TÜM ÜLKE İŞLEMEDİĞİMİZ SUÇUN CEZASINI ÇEKİYOR GİBİYİZ"

Kılıçdaroğlu, "Ekonomi hepimizi vurdu. Çok yoksullaştık, buna artık yoksullaşma denmez. Bir ekonomik şiddet ile karşı karşıyayız. Bunun adı olsa olsa zulüm olur. Tüm ülke işlemediğimiz bir suçun cezasını çekiyor gibiyiz. Ekonomik terördür bu. Ancak bu yoksulluk; terörün en kötüsü, çocuk yoksulluğu. Bambaşka bir seviye. Evlatlarımızın bir kısmı yarı aç yarı tok yatağa giriyor" dedi.

"ÇOCUKLAR BESLENME SAATİNDE ARKADAŞLARINDAN SAKLANIYOR"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Öğretmenler ile konuşuyorum, bazı çocuklarımızın okula götürdüğü beslenme çantalarında kuru ekmek ve su var. Vallahi bu var. Su ve ekmek… Bu ülkede çocuklarımızın bir kısmı beslenme saatinde arkadaşlarından saklanıyor. Baygınlık geçiriyor. Anne ve babaları veresiye yazdırıp çocuklarına peynir ve ekmek alıyor. Bir şey yapmak zorundayız, bakın bu yoksulluğun zıttı zenginlik değil; bu yoksulluğun zıttı adalet. Bu çocuklara verilmeyen o adalet.

"ÖNERGE AK PARTİ VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ"

Yol arkadaşlarıma söyledim, Meclis'te bu konuda bir destek isteyelim, çocuklarımıza beslenme saatinde, örneğin; ücretsiz yemek verilmesine yönelik bir önerge verelim dedik ve arkadaşlarım verdiler. Peki ne oldu? AK Parti ve MHP oyları ile bu önergemiz reddedildi.

"EN YOKSUL ÇOCUKLARA KARŞI EL KALDIRDILAR"

Allah aşkına aç çocuk nasıl bir siyaset kavgası olabilir, aklım almıyor. Reddetmek için ellerini kaldırdılar, bu milleti ne hale getirdiler. En yoksul ve en savunmasız çocuklarımıza karşı el kaldırdılar. Selvi Hanım ve ben haftalardır bu konuyu konuşuyoruz. Çok ama çok etkilendik bu konudan.

"ŞU AN DURUM ACİL"

İktidara gelir gelmez bu ülkeniz güzel evlatlarına, tüm çocuklarımıza okullarımızda bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hemen hayata geçireceğiz. Ancak şu an durum acil. Bekleyecek bir günümüz bile yok. Selvi Hanım ve ben düşündük, taşındık. Hemen bir çözüme ihtiyacımız var dedik. Beylikdüzü, İzmit, Çankaya, Safranbolu gibi belediyelerimiz çocuklarımıza bir öğün sağlıklı ve yeterli yemek verecek uygulamayı hayata geçirdiler. İhtiyaç sahibi çocuklarımız arkadaşlarından geri kalmayacak bir biçimde beslenme çantalarına ulaşıyorlar, onlara teşekkür ediyorum. Kurumlara, iş insanlarına herkese çağrımdır. Belediyelerimize bu konuda lütfen destek verin."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR (10)
  • Ayhan Başnak: CHP ÖĞRENCİLERE GÜNDE BİR ÖĞÜN YEMEK VERCEKMİŞ O 1ÖĞÜN YERİNE 2 ÖĞÜN ÖĞRENCİNİN CEBİNDEN ALIRSIN SEVGİLİ SAKIN BU CHP ZİHNİYETİNİN VAATLERİNE KANMAYIN Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ahmet Arslan: Selvi abla bile artık ucuz, bayat, gereksiz vaatlerden sıkılmış belli ki. Sanki ne ne olur bir daha mutfağımda böyle sallamasyon vaatlerde bulunma der gibi. Kaldı ki devlet üniversitelerinde dört çeşit yemek 3 ile 6 lira arasında değişiyor. Yani bir öğün değil de üç öğün bedava. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
CHP'de Parti Meclisi, 9 Şubat'ta toplanacak CHP'de Parti Meclisi, 9 Şubat'ta toplanacak CHP Genel Merkezi'ne 'Ben Kemal, geliyorum' afişi asıldı CHP Genel Merkezi'ne 'Ben Kemal, geliyorum' afişi asıldı CHP Genel Merkezi'ne, 'Ben Kemal Geliyorum' Pankartı Asıldı CHP Genel Merkezi'ne, 'Ben Kemal Geliyorum' Pankartı Asıldı

Son Dakika Güncel CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan yeni video: İktidara gelir gelmez öğrencilerimize 1 öğün ücretsiz yemek vereceğiz - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement