Kılıçdaroğlu: "Fezleke Benim İfade Özgürlüğümü Sınırlıyor" - Son Dakika

Kılıçdaroğlu: "Fezleke Benim İfade Özgürlüğümü Sınırlıyor"

12.01.2012 21:17
Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında hazırlanan fezlekenin diğerlerinden farklı olduğunu ifade ederken, "Bu benim ifade özgürlüğümü sınırlıyor CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında hazırlanan fezlekenin diğerlerinden farklı olduğunu ifade ederken, "Bu benim ifade özgürlüğümü sınırlıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında hazırlanan fezlekenin diğerlerinden farklı olduğunu ifade ederken, "Bu benim ifade özgürlüğümü sınırlıyor CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında hazırlanan fezlekenin diğerlerinden farklı olduğunu ifade ederken, "Bu benim ifade özgürlüğümü sınırlıyor. Bana "sen hükümeti alkışlayacaksın' diyor. Böyle bir anlayışla fezleke düzenlenebilir mi? Benim eleştiri hakkımı elimden alıyor. Yasama organını baskı altına alıyor" ifadesinde bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı Habertürk yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, hakkında hazırlanan fezlekenin sorulması, "Bu durumdan faydalandığı, keyfini çıkardığı" yönündeki değerlendirmeler ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in "herkes cezaevine girince başbakan olmuyor" sözlerinin anımsatılması üzerine, "Neyin keyfini çıkaracağım. Türkiye adına özgürlükler adına üzülüyorum. Demokrasi adına üzülüyorum. Fezleke hazırlandığı zaman "İnşallah Türkiye'nin demokratik gelişimine bir katkısı olur' dedim" ifadesinde bulundu.

-"BENİM İFADE ÖZGÜRLÜĞÜMÜ SINIRLIYOR"-

"Eğer Türkiye hukuk devletiyse yargı eleştiriye açık olmalıdır" ifadesinde bulunan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ben ana muhalefet partisi lideriyim, ben muhalefet etmek zorundayım yanlışlara. Eğer yargı kendi yetkilisini kullanıp siyaseti dizaynetmek istiyorsa ben buna karşı çıkacağım. Ben onları alkışlarsam hukukun bana verdiği görevi yapmamış olurum.

Orası bir toplama kampıdır. Neden bunu söylüyorum. Yaşamları boyunca yan yana gelmemiş insanlar orada tanışıyorlar. Herkes yargılanabilir, yargıdan korkmamamız lazım. Yargı adalet dağıtan bir yerdir ama adalet dağıtılmıyorsa ben bunu yargı diye tanımlamam. Silivri savcısının düzenlediği fezleke diğerlerinden farklıdır. Benim ifade özgürlüğümü sınırlıyor. Sen hükümeti alkışlayacaksın diyor. Böyle bir anlayışla fezleke düzenlenebilir mi. Benim eleştiri hakkımı elimden alıyor. Kim yapıyor bunu adı üstünde özel yetkili mahkemeler. Normal mahkeme değil orası."

-"HERKES YAGILANABİLİR"-

Hukukun üstünlüğü ve özgürlükler bağlamında herkesin yargılanabileceğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Birisi suçlu olabilir. Hukukun kuralları içinde yargılanmıştır. Kimse bir şey diyemez. Ama özel yetkili mahkemeler normal demokrasilerde bizim bildiğimiz türden mahkemeler değildir. Bütün kuralları bir tarafa bırakıp ben bildiğimi okuyacağım olmaz. Sayın Haberal kendisiyle ilgili yargıçların tarafsız olmadığıyla ilgili dava açtı ve kazandı. Normalde o yargıcın o davaya bakmaması lazım. Ama siz onu kan davasına dönüştürürseniz orada hukuk biter" diye konuştu.

Silivri mahkemelerinin güven vermemesinin sebebini "O yargılama düzeninin siyasi otoriteye bağlı olması" şeklinde nitelendiren Kılıçdaroğlu, "Ben buna inanıyorum. Bir yargıç açıklama yaptı. Ben kurumsal baskı altındayım dedi, görevinden ayrıldı. Hiçbir ses çıkmadı. Onun hakkında bir şey yapılmadı. Siz bu mahkemelere nasıl güveneceksiniz" değerlendirmesinde bulundu. - Ankara

Kılıçdaroğlu: Fezleke Benim İfade Özgürlüğümü Sınırlıyor

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu: 'Fezleke Benim İfade Özgürlüğümü Sınırlıyor' - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama