Kılıçdaroğlu: "Gerginliklerin Nedeni AKP'nin Dayatmacı Anlayışıdır" - Son Dakika

Kılıçdaroğlu: "Gerginliklerin Nedeni AKP'nin Dayatmacı Anlayışıdır"

28.03.2012 15:29
Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tweetler atılabilir, gerginlikler çıkabilir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tweetler atılabilir, gerginlikler çıkabilir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tweetler atılabilir, gerginlikler çıkabilir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tweetler atılabilir, gerginlikler çıkabilir. AKP'nin dayatmacı, tepeden inmeci anlayışı bu tür gerginliklere yol açıyor. Gerginliklerin nedeni AKP'nin dayatmacı anlayışıdır" dedi.

CHP İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkan Yardımcılarından Eşref Erdem'in ağabeyinin vefatı nedeniyle Erdem ailesinin Haymana'daki taziye evini ziyaret etti. Haymana'nın Bumsuz beldesindeki taziye evine giden Kılıçdaroğlu Eşref Erdem ve Erdem ailesine başsağlığı diledikten sonra Kur'an-ı Kerim ile duaları dinledi ve cenaze evinde düzenlenen yemeğe katıldı. Taziye evinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Bütün çocuklarımız, parlamentoda görüşülen yasa çerçevesinde okuyacak. Fakat ne gariptir ki bu ülkenin insanları 4+4+4 ne getiriyor, anlamı nedir bilmiyorlar. Teklif veren arkadaşların da eğitimle yakından uzaktan ilgisi yok. Biz CHP olarak bu teklifin tartışılmasını istiyoruz. Kamuoyu bilsin, halk bilsin, çocuğunu okula gönderecek, anne baba bilsin ne olduğunu. Ama AKP "Hayır ben bunu bir takvime bağladım süratli bir şekilde gerçekleştireceğim, yasalaştıracağım' diyor. Bu demokrasiye yakışan bir olay değildir. Tweetler atılabilir, gerginlikler çıkabilir. AKP'nin dayatmacı, tepeden inmeci anlayışı bu tür gerginliklere yol açıyor. Gerginliklerin nedeni AKP'nin dayatmacı anlayışıdır" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Mitinglere devam edecek misiniz?" sorusu üzerine "Yeri, zamanı gelince edebiliriz" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir fotoğraf paylaşarak yorum yaptı" denilmesi üzerine ise "Ben düşünen insana yanıt veririm" diye konuştu. - Ankara

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu: 'Gerginliklerin Nedeni AKP'nin Dayatmacı Anlayışıdır' - Son Dakika


Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Kardiyoloji uzmanından korkutan uyarı! Kalp, koronada adeta hedef tahtası İstiklal'de ilginç anlar! Maske cezası kesilen Rus turist önce itiraz etti, ardından dans etmeye başladı 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış