ABD Başkanı seçilen Biden'a Türkiye'den ilk tebrik Kılıçdaroğlu'ndan geldi - Son Dakika

ABD Başkanı seçilen Biden'a Türkiye'den ilk tebrik Kılıçdaroğlu'ndan geldi

07.11.2020 23:36

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanlığı'na seçilen Joe Biden'i Türkçe ve İngilizce tebrik ederek, "Türkiye- ABD arasındaki dostluğun ve stratejik müttefiklik ilişkilerimizin güçlenmesini dilerim" dedi.

ABD'de 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerini, Demokratların adayı Joe Biden kazandı. BBC ve ABD medyası, Pensilvanya ve Nevada'daki oy sayımının sonucuna göre Biden'ın en az 290 delegeyle başkanlığa hak kazandığını duyurdu.

Biden'ın resmi olmayan sonuçlarla ABD'nin 46. Başkanı olmasının ardından çok sayıda ülkeden tebrik mesajı yağdı. Türkiye'den ise Beyaz Saray'ın yeni sakinini ilk CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tebrik etti.

"İLİŞKİLERİMİZİN DÜÇLENMESİNİ DİLERİM"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından Türkçe ve İngilizle olarak paylaştığı tebrik mesajında, " Amerika Birleşik Devletleri'nin 46'ncı Başkanı olarak seçilen Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris'i tebrik ederim. Türkiye- ABD arasındaki dostluğun ve stratejik müttefiklik ilişkilerimizin güçlenmesini dilerim" ifadelerine yer verdi.

Türkiye'den ABD Başkanı seçilen Biden'ı ilk Kılıçdaroğlu tebrik etti
ABD Başkanı seçilen Biden'a Türkiye'den ilk tebrik Kılıçdaroğlu'ndan geldi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ABD Başkanı seçilen Biden'a Türkiye'den ilk tebrik Kılıçdaroğlu'ndan geldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Altının kilogramı 439 bin 500 liraya geriledi Pet şişede su içmenin zararlarını anlatan Duygu Özaslan sosyal medyanın diline düştü "Şu an daha fazlasını yapmıyorum" diyen ünlü model Anna Falchi tamamen soyunmak için şampiyonluğu bekliyor Şoförler birbirine girdi, tekme ve yumruklar havada uçuştu İspanyol ilaç şirketi müjdeyi verdi: Korona aşısından sonra ciğerlerdeki virüsü yüzde 99 oranında azaltan ilaç geliyor Eski eşinin özel görüntülerini arkadaş grubunda paylaşan kocaya 2 yıl 6 ay hapis cezası Yıldız Tilbe'nin son görüntüsü sevenlerini üzdü: Seni böyle görmeyelim İstanbul'a kar geri geliyor! Yarın öğleden sonra başlayacak, işte etkili olacağı ilçeler