Kılıçdaroğlu'na Saldırıya Tepkiler - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'na Saldırıya Tepkiler

22.04.2019 13:56
Kılıçdaroğlu'na Saldırıya Tepkiler

Gümüşhane'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı üyeleri, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı kınadı.

Gümüşhane'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı üyeleri, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı kınadı.

CHP İl Başkanı Bedri Ağaç, partililer, bazı vatandaşlar ve İYİ Parti İl Başkanı Ali Ateş'in katılımıyla 15 Temmuz Zafer Meydanı'nda düzenlenen basın açıklamasında, saldırının önceden organize edilen bir provokatör grup tarafından yapıldığını savundu.

Kılıçdaroğlu'nun adeta linç edilmek istendiğini söyleyen Ağaç, "Bu alçak ve akıl ve ahlaktan yoksun saldırıyı gerçekleştirenleri, bu saldırıya direkt veya dolaylı iştirak edenleri, göz yumanları, gerekli tedbirleri almayarak bu menfur saldırıya uygun ortam yaratanları nefretle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Tahriklere kapılmayacaklarını, ülkenin huzuru, birlik ve beraberliğinin bozulmasına asla izin vermeyeceklerini kaydeden Ağaç, "Biz kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklamaya, bu ülkede yeniden barış, huzur ve kardeşliği tesis etmeye tüm gücümüzle gayret edeceğiz.

Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz." diye konuştu.

YORUMLAR
500
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı hakkında Bakan Özer'e çağrı: Gelin birlikte çözelim bu işi CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı hakkında Bakan Özer'e çağrı: Gelin birlikte çözelim bu işi KEMAL KILIÇDAROĞLU KAVGA EDEN BİR TÜRKİYE İSTEMİYORUZ KEMAL KILIÇDAROĞLU KAVGA EDEN BİR TÜRKİYE İSTEMİYORUZ GÜNDEM ÖZETİ / 15 Ağustos 2022 GÜNDEM ÖZETİ / 15 Ağustos 2022
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu'na Saldırıya Tepkiler - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement