Kılıçdaroğlu'nun AFAD yangınına tepkisinin ardından AK Parti cephesinden yanıt gecikmedi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Kılıçdaroğlu'nun AFAD yangınına tepkisinin ardından AK Parti cephesinden yanıt gecikmedi

21.03.2023 17:46

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah AFAD'da kırtasiye ve günlük dosyaların bulunduğu idari büroda yangın çıkmasına ilişkin; "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen" dedi. Kılıçdaroğlu'nun tepkisine yanıt veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Siz yarıda kesilen görüntülü konuşmayı teknoloji zannettiğiniz için devletin kurumsal hafızasının yıllardır dijital ortamda depolandığından haberdar olmamanızı yadırgamıyoruz" dedi.

AFAD, bugün sabah saatlerinde; "Bugün saat 05: 00 sıralarında Başkanlığımızın tadilat çalışmalarının devam ettiği ek binada kırtasiye ve günlük dosyaların bulunduğu idari büroda küçük çaplı bir yangın çıkmış, yangın tüpleri ve yapılan müdahaleyle kısa sürede söndürülmüştür. Yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme devam etmektedir" açıklamasını yaptı.

AFAD'A TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan olay üzerinden AFAD'a tepki gösterdi.

"BELGELERİ YAKALIM DERKEN, BİNALARI DA YAKMAYIN LÜTFEN"

AFAD'taki yangına ilişkin haberi alıntılayan Kılıçdaroğlu, "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen" dedi. Kılıçdaroğlu, mesajının sonunda; "gülücük" anlamına gelen sembol kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan AFAD'a 'yangın' tepkisi: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen
Kılıçdaroğlu'ndan AFAD'a 'yangın' tepkisi: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ.

KILIÇDAROĞLU'NUN TEPKİSİNE AK PARTİ'DEN YANIT GECİKMEDİ

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımına ise AK Parti cephesinden yanıt gecikmedi. Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Twitter hesabından CHP liderinin paylaşımını alıntılayarak "AFAD'ın ek hizmet binasında çıkan ufak çaplı yangın, hızlıca söndürülmüştür. Siz yarıda kesilen görüntülü konuşmayı teknoloji zannettiğiniz için devletin kurumsal hafızasının yıllardır dijital ortamda depolandığından haberdar olmamanızı yadırgamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan AFAD'a 'yangın' tepkisi: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen
Kaynak: ANKA
YORUMLAR (23)
  • Serkan Basar: Mı acaba ?? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • HASAN ÇAKICI: Her suçlama ispatla yükümlüdür. Cumhuriyet Savcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklanmıştır. Eğer bir evrak yakma yoketme olayı varsa illaki bu ortaya çıkacaktır. Ama eğer böyle bir olay yok ise Devletin kurumlarını zan altında bırakan kişiler ile ilgili olarakta gerekli adli işlemin yapılması gerekir.Kişiler hakkında doğru ve yanlışlar söylenebilir. Ancak devletin kurumları itibarsızlaştırılamaz. Unutmayın liderler değişebilir.Aktörler değişebilir. Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
  • Mert kursun : Kendi ceplerinden odemedikleri icin Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu'nun AFAD yangınına tepkisinin ardından AK Parti cephesinden yanıt gecikmedi - Son Dakika


Advertisement