Son Dakika Haberleri: Kılıçdaroğlu: Tarihin "Mühürsüz Seçim" Olarak Yazacağı Bu Seçimi Tanımıyoruz

Kılıçdaroğlu: Tarihin "Mühürsüz Seçim" Olarak Yazacağı Bu Seçimi Tanımıyoruz

10 ay önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, 16 Nisan'da yapılan referandumu tanımadıklarını ve tanımayacaklarını söyledi.

Referandum'un iptali için bugün YSK'ya CHP'den yeni bir adım geldi.

Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluTwitter hesabından referandumla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu "Tarihin "mühürsüz seçim" olarak yazacağı bu seçimi tanımıyoruz, tanımayacağız!" ifadelerini kullandı.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

"HÜKÜMET VE YSK MİLLİ İRADEYE DARBE YAPTI"

OHAL koşullarında, baskılara rağmen milletimiz sandıklara gidip, ülkesinin geleceğine sahip çıkmıştır. Bunun için herkese teşekkür ediyorum.

16 Nisan'da hükümet ve YSK iş birliğinde milli iradeye darbe yapılmıştır! Her oyun peşine düşecek, tüm usulsüzlüklerin hesabını soracağız!

"TANIMIYORUZ, TANIMAYACAĞIZ"

YSK'nın mühürsüz oyları geçerli sayması, sandıktan "HAYIR" çıktığının açık kanıtıdır! Adalet yerini bulana kadar durmayacağız!

Tarihin "mühürsüz seçim" olarak yazacağı bu seçimi tanımıyoruz, tanımayacağız! Halkın iradesine saygı duyulmalı ve seçim tekrarlanmalıdır!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun tweetleri:Rakipleri Zirve Yaparken Nazlı Çelik, Reytinglerde Dibi Gördü Başbakan Yıldırım, Nijerli Mevkidaşını Resmi Törenle Karşıladı, Kıyafeti Dikkat Çekti
UEFA Uluslar Liginde Türkiye'nin Rakipleri Belli Oldu