Kılıçdaroğlu, Vali Karaloğlu'nu Ziyaret Etti - Son Dakika

Kılıçdaroğlu, Vali Karaloğlu'nu Ziyaret Etti

9 yıl önce

Kılıçdaroğlu beraberindeki milletvekilleriyle birlikte Karaloğlu'nu ziyaret ederek, depremle ilgili yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, Vali Karaloğlu'nu Ziyaret Etti, System.String[]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beraberindeki milletvekilleriyle birlikte Van Valisi Münir Karaloğlu'nu ziyaret ederek, depremle ilgili yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.


Yeni yıla depremzedelerle birlikte girmek üzere Van'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'nde Van Valisi Münir Karaloğlu'ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı.


ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK


Depremle ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Karaloğlu, Erciş merkezde depremzedelerin büyük bir çoğunluğunun konteynerlere yerleştirildiğini, Van merkezde de 18 Ocak'a kadar 21 konteyner kent kurarak 12 bin 500 civarındaki depremzedeyi buralara yerleştirmeyi hedeflediklerini anlattı. Kılıçdaroğlu'nun bölgedeki öğretmenlerin barınma sorunlarını hatırlatması üzerine Karaloğlu, bekar öğretmenler açısından barınma sorunu bulunmadığını, ancak evli öğretmenlerin barınma sorunlarında problemler yaşadıklarını aktardı. Karaloğlu, tüm öğretmenlerin barınma sorununu gidermek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü bildirdi. Karaloğlu, 3 bin 986 kalıcı konutun ihalesinin yapıldığını ifade ederek, bunların yeterli olmadığını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yeni yerleşim yerleri konusundaki çalışmalarının da sürdüğünü bildirdi.


KIZ ÖĞRENCİLER OKULLAR AÇILMASINI TALEP ETTİ


Kılıçdaroğlu'nun, çadır kenti gezerken kız öğrencilerin kendisine okulların açılmasını istediklerini söylediklerini hatırlatması üzerine Karaloğlu, okulların pazartesi günü açılacağını kaydetti.Böyle bir talebin kızlardan gelmesinin sevindirici olduğunu belirten Kılıçdaroğlu da okulların açılmasının güzel bir gelişme olduğunu dile getirdi.


CHP'LI VEKİLLERDEN VALİ KARALOĞLU'NA TEŞEKKÜR


Sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası Vali Karaloğlu, CHP heyetini bina dışında tek tek ellerini sıkarak yolcu etti. CHP İzmir Milletvekili MYK Üyesi Bilnur Ayman Güler'de Van'da yaptıkları incelemelerde Valiliğin yaptığı başarılı çalışmaları överek, Karaloğlu teşekkür etti. Güler "Bu kadar kısa sürede çok başarılı çalışmalar yapıldığını müşahade ettik. Size ve çalışma arkadaşlarınıza teşekkür ediyorum" dedi. aynı duyguları da Ardahan Milletvekili Ensar Ögüt'te teklayarak, Karaloğlu'na teşekkür etti. Vali Münir Karaloğlu da CHP Milletvekillerinin jestine karşılık teşekkürle karşılık vererek, yolcu etti.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 08:27 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Genç kızı ormanlık alana götürüp cinsel istismarda bulunan adam tutuklandı
Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu İstanbul'da esaret altındaki kurdun inanılmaz görüntüsü! Ayak iziyle sonsuzluk işareti yaptı

Son Dakika Haberleri