Son Dakika Haberleri: Kılıçdaroğlu: Yüreğimizde Demokrasi Varsa Tüzüğümüzde de Demokrasi Olacak

Kılıçdaroğlu: Yüreğimizde Demokrasi Varsa Tüzüğümüzde de Demokrasi Olacak

8 yıl önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük kurultayının bir bayram havası içinde geçeceğini belirterek "Yüreğimizde demokrasi varsa tüzüğümüzde de demokrasi olacak."

Kılıçdaroğlu: Yüreğimizde Demokrasi Varsa Tüzüğümüzde de Demokrasi Olacak, System.String[]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük kurultayının bir bayram havası içinde geçeceğini belirterek "Yüreğimizde demokrasi varsa tüzüğümüzde de demokrasi olacak. Kimse herhangi bir endişe duymasın." dedi.


Partisinin Eryaman İrtibat Bürosu'nun açılışına katılan Kılıçdaroğlu, hiçbir gücün özgürlük bağlamında güçlerini ellerinden alamayacağını vurguladı. Haklarında fezleke hazırlanınca kendilerinin kızacağının sanıldığını dile getiren Kılıçdaroğlu, özgürlük ve demokrasi için yürüyeceklerini ifade etti. İnsan hakları, kadın erkek eşitliği mücadelesi, sendikaların özgür olması, kul hakkının yendiği bir düzenin yıkılma mücadelesi için, AK Parti emrindeki sendikalarla mücadele için, memurların sağa sola sürüldüğü bir düzeni yıkmak için mücadele edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, onun için demokrasiyi, özgürlüğü her şeyin üstünde tuttuklarını vurguladı. Kendilerinin medyası bulunmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, elbette kendilerini eleştiren bir medyanın olması gerektiğini ve bundan ders alacaklarını ifade etti.


Artık Türkiye'de gerçek anlamda özgürlükçü, demokratik bir partinin CHP olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, Batılıların CHP'ye statükocu, Türkiye'nin değişimini engelleyen parti dediğini hatırlattı. AK Parti ekibinin bunu batıya öyle lanse ettiğini ileri süren Kılıçdaroğlu, şimdi kendilerinin Batıya demokrasi özgürlük dersi verdiğini söyledi. Batının şimdi hapisteki gazeteci sayısını daha iyi bildiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın 'CHP Türkiye'yi Batıya şikayet ediyor' yönündeki sözlerini de eleştirdi. Sağda solda başka şeyler söylemediklerini, iç ve dışlarının bir olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "İçten pazarlık yapan biri değiliz, demokrasi için mücadele ediyoruz. Herkes düşüncesini özgürce açıklasın diye mücadele ediyoruz. Onların yüzünü gösterdik, maskelerini gösterdik. Onlara demokrasi özgürlük ne aşamada olduğunu gösterdik." dedi.


Eskiden Hitlerin toplama kampı bulunduğunu, günümüz Türkiye'sinin de toplama kampının Silivri olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, konuşmayı dinleyen kalabalığa toplama kampı neresi diye sordu. 'Silivri' cevabını alan Kılıçdaroğlu, ortak paydaları iktidara karşı olanların burada tutulduğunu ileri sürerek "Hangi demokraside iktidara karşı olanlar toplama kampında olacak." dedi. Kılıçdaroğlu, özgür ve bağımsız yargıdan ödün verilmemesi gerektiğini belirterek hukukun üstünlüğü için herkesin yargılanması gerektiğini vurguladı.


KILIÇDAROĞLU EZAN MOLASI VERDİ, PARTİLİLER SLOGAN ATTI


Kılıçdaroğlu, konuşma yaptığı sırada ikindi namazı için ezan okununca konuşmasını kesti. Bu sırada partililer 'Başbakan Kemal' sloganı attı. Ezan bitimiyle birlikte konuşmasına devam eden Kılıçdaroğlu, umudun yitirilmemesini istedi.


"İstedikleri kadar yasaklasınlar, 19 Mayıs'ta bütün statlar halkın olacak." diyen Kılıçdaroğlu, o gün meydanlarda sokaklarda olacaklarını söyledi. Bunu inadına yapacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Yürekli olacağız, güçlü, dirençli olacağız. Çünkü biz haklıyız, haklı olan heryerde güçlüdür. Dışarıda içerde heryerde güçlüdür. Çünkü biz demokrasi, özgürlük, uygarlık istiyoruz. Çocuklarımızın özgürce okula gidip düşüncelerini ifade edeceği bir Türkiye istiyoruz. İnsan olmanın gereğini istiyoruz."


"Bizim medyamız ayaklarımız." diyen Kılıçdaroğlu, eskiden Sivas'ın ötesine geçemedikleri yönünde eleştirilerde bulunulduğunu hatırlattı. Şimdi ise kendilerinin gittiğini, ancak bunları söyleyenlerin gidemediğini savunan Kılıçdaroğlu, "Orduyla, polisle, bin tane korumayla giderler, ama bu kardeşiniz tek başına gidiyor. Uludere'ye gittim diye eleştiriyorlar. Akılları yok, yurt, ülke, insan sevgisi yok. Ben ülkenin birliği bütünlüğü için gittim. Sen gidemedin ben gittim. Utanıyorsun gidemiyorsun. Uçak vereceğiz dediler vermediler." şeklinde konuştu.


Yeniden bir ulusal kurtuluş hareketi başlatmak zorunda olduklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, "İsterlerse yargıyı, vilayetleri, tersaneleri ele geçirsinler. Bizim yüreğimizi kimse ele geçiremeyecektir." ifadesini kullandı.


"Seçim yok ama biz buradayız. Seçim yok ama mücadele azmimiz bitmedi, sürdüreceğiz. Ülke, insan sevgisi, Mustafa Kemal sevgisi için buradayız." diyen Kılıçdaroğlu, AK Parti medyasının yazdıklarına inanılmamasını istedi. Onların tek görevinin CHP'yi eleştirmek olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, "Onlar ne yazarlarsa yazsınlar biz inanmayacağız. Yüreğimizde bir tek şey var, insan sevgisi. İnsanlara saygı göstereceğiz, kimliğine saygı göstereceğiz. Çünkü biz CHP'yiz, halkın partiyiz." sözlerini kaydetti.


KILIÇDAROĞLU'NA PROTESTO ŞOKU


Tüzük kurultayına da değinen Kemal Kılıçdaroğlu, bir bayram havası içinde kurultayı yapacaklarını, kimsenin meraklanmamasını istedi. Kılıçdaroğlu, "Güzel bir kurultay olacak. Yüreğimizde demokrasi varsa tüzüğümüzde de demokrasi olacak. Kimse herhangi bir endişe duymasın." dedi.


Otobüs üzerindeki konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, irtibat bürosuna geçti. Burada gazetecilere soruları olup olmadığını soran Kılıçdaroğlu, vatandaşlarla da konuştu. Yaşlı bir teyze ile kısa süre sohbet eden Kılıçdaroğlu, bu sırada bir vatandaşın ilginç protesto ile karşılaştı.


Kılıçdaroğlu'nun olduğu yere doğru gelen bir vatandaşa, oturması için yer gösterildi. Ancak vatandaş, "Ben vekil değilim, asılım." diyerek tepki gösterdi. Yanındakilerin 'niye bağırıyorsun' çıkışlarına "Ben asılım" karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu da vatandaşa oturması için teklifte bulundu. Ancak vatandaş, 'istemiyorum' diyerek oradan ayrıldı.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:50 Kaynak: CHAMini etekli paylaşım yapan Buse Varol bin pişman oldu! Sosyal medya hesabından isyan etti
Avukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi