Kilim fabrikasında çıkan yangında milyonluk zarar meydana geldi - Son Dakika

Kilim fabrikasında çıkan yangında milyonluk zarar meydana geldi

02.06.2019 16:41

Kilim fabrikasında çıkan yangında milyonluk zarar meydana geldi Yangından bir gün geçmesine rağmen fabrikadan dumanların tütmesi felaketin boyutunu gösterdiUŞAK - Uşak'ta kilim fabrikasında meydana gelen yangın sonrası milyon TL'lik maddi zarar meydana gelirken, yangının üzerinden bir gün...

Kilim fabrikasında çıkan yangında milyonluk zarar meydana geldi

Yangından bir gün geçmesine rağmen fabrikadan dumanların tütmesi felaketin boyutunu gösterdi

UŞAK - Uşak'ta kilim fabrikasında meydana gelen yangın sonrası milyon TL'lik maddi zarar meydana gelirken, yangının üzerinden bir gün geçmesine rağmen içeriden kurtarılan ve çoğunluğu elyaf ve polyester olan parçaların yanmaya devam etmesi ve binadan dumanların tütmesi felaketin boyutunu gözler önüne serdi.

Nuri Şeker Caddesi üzerinde Mehmet Ekici isimli vatandaşa ait kilim fabrikasında dün yangın çıktı. Yangına ilk müdahale kilim fabrikası çalışanları tarafından yapıldı. İhbar üzerine fabrikaya ulaşan itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Yangın söndürme çalışmaları sırasında itfaiye eri Hüseyin Karagöz, fabrikanın çatısından düşerek yaralandı. Karagöz, sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından tedavi edilmek üzere ambulansla hastaneye götürüldü. Çok sayıda itfaiye personelinin yaptığı müdahale sonrası yangın güçlükle kontrol altına alındı. Yangında fabrikanın bazı bölümlerinin duvarları da kırılarak müdahale gerçekleştirildi.

Yangın sonrası İHA'ya açıklamalarda bulunan fabrika sahibi zararlarının büyük olduğunu ve milyon TL'lik zarar meydana geldiğini aktardı. Sevindirici olanın kimsenin hayatını kaybetmemesi olduğunu ifade eden Ekici, "İçeride alevlenmeler yer yer devam ediyor. İtfaiye personelimizde soğutma çalışmaları yapıyor. Depodaki hammaddeleri içeri alıyoruz çünkü zaman zaman tutuşuyor. Temennimiz can kaybının olmaması" diye konuştu.

Öte yandan itfaiye ekiplerinin bölgedeki çalışmaları devam ederken, yangının çıkış nedeni ise ilerleyen günlerde hazırlanacak rapor sonrası belli olacak.

Kilim fabrikasında çıkan yangında milyonluk zarar meydana geldi
Kilim fabrikasında çıkan yangında milyonluk zarar meydana geldi
Kilim fabrikasında çıkan yangında milyonluk zarar meydana geldi
Kilim fabrikasında çıkan yangında milyonluk zarar meydana geldi

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Kilim fabrikasında çıkan yangında milyonluk zarar meydana geldi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Şanlıurfa'da tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 1 ölü, 11 yaralı Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Yüz yüze eğitim sürecinde kronik rahatsızlığı bulunan öğrencilerin sınavları izole bir ortamda gerçekleşecek Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Mardin'de 1700 yıllık kilise 7 milyon 250 bin liraya internetten satışa çıkarıldı Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü