Kilis2suriyelilerin 'özgürlük Kafilesi' Öncüpınar'a Sokulmadı - Son Dakika

Kilis2suriyelilerin 'özgürlük Kafilesi' Öncüpınar'a Sokulmadı

12.01.2012 13:28
Kilis2suriyelilerin 'özgürlük Kafilesi' Öncüpınar'a Sokulmadı

Suriye'deki olayları protesto etmek ve dünya kamuoyunun dikkatini çekmek için çeşitli ülkelerde yaşayan Suriyelilerden oluşan 'Özgürlük Kafilesi'nin Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı'na geçişlerine izin verilmedi.

Suriye'deki olayları protesto etmek ve dünya kamuoyunun dikkatini çekmek için çeşitli ülkelerde yaşayan Suriyelilerden oluşan 'Özgürlük Kafilesi'nin Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı'na geçişlerine izin verilmedi.Kafile Başkanlığını gazeteci Mueyed Skeif'in yaptığı Suriyeli grup, Gaziantep - Kilis Karayolu havalimanı kavşağında toplanarak Kilis'e hareket etti. 5 otobüs ve 40 kadar otomobildeki yaklaşık 500 kadar Suriyeli'den oluşan grup, Kilis'e 12 kilometre kala Seve Barajı yol ayırımında polis tarafından durduruldu. Jandarmanın da güvenlik önlemi aldığı konvoydaki araçlar Kilis Valiliği tarafından belirlenen yol kenarındaki bir Seve Barajı Şantiye sahasına yönlendirildi. Grubu durduran emniyet yetkilileri konvoydaki görevlilere, Öncüpınar'a geçişlerine izin verilmeyeceğini, ancak Suriye'ye götürmek istedikleri insani yardım malzemelerini bu ülkeye ulaştırmaları için 10-15 kişilik bir grubun geçişine izin vereceklerini söyledi. Kilis Vali Yardımcısı Erkan Çapar ve Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, grup temsilcileriyle bir süre görüşerek bekletildikleri yerde çadır kurarak kalmalarına izin verileceğini söyledi.Grup da araçlarına binerek alınacak kararı beklemeye başladı.Aralarında Romanya, ABD, Katar, Danimarka, Almanya gibi ülkelerden gelen gruptakiler Arapça olarak Türkiye lehine slogan attı.

Kaynak: DHA
Kilis Prof. Dr. Aleaddin Yavaşca Devlet Hastanesi törenle açıldı Kilis Prof. Dr. Aleaddin Yavaşca Devlet Hastanesi törenle açıldı Roketli saldırının yapıldığı Karkamış'ta öğrenci ve velilere psikolojik destek Roketli saldırının yapıldığı Karkamış'ta öğrenci ve velilere psikolojik destek

Son Dakika Güncel Kilis2suriyelilerin 'özgürlük Kafilesi' Öncüpınar'a Sokulmadı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement