Kilosu 200 liradan satılan kuzugöbeği mantarı geçim kapısı oldu - Son Dakika

Kilosu 200 liradan satılan kuzugöbeği mantarı geçim kapısı oldu

Antalya'nın Akseki ilçesinde vatandaşlar, topladıkları kuzugöbeği mantarının kilosunu 150-200 liradan satıyor.

Antalya'nın Akseki ilçesinde vatandaşlar, topladıkları kuzugöbeği mantarının kilosunu 150-200 liradan satıyor.

Toros Dağlarının yüksek kesimlerinde ladin ve sedir ağaçlarının dibinden toplanan kuzugöbeği mantarı, bazı ailelere geçim kapısı oldu.

Mantar toplayanlardan Emine Mıstık, AA muhabirine, kuzugöbeği mantarını yeni toplamaya başladıklarını, nadir bulunduğunu söyledi.

Mantardan lezzetli yemekler de yaptıklarını belirten Mıstık, "Şifalı bir mantar. Kahvaltıda ve akşam yemeklerinde de tüketiyoruz. Çok lezzetli. Havalar yağışlı olursa daha çok mantar toplarız. İnşallah mayıs sonuna kadar devam eder." dedi.

Gülay Hatipoğlu ise kuzugöbeği mantarının ilaç niteliği de bulunduğunu belirterek, bu nedenle şifalı mantarın kilosu 200 liradan alıcı bulduğunu kaydetti.

Kilosu 200 liradan satılan kuzugöbeği mantarı geçim kapısı oldu


Son Dakika

THY uçaklarında ikramlar kutu halinde dağıtılacak, çay ve kahve servisi yapılmayacak Galeri sahibi, PTT hesabının ekran görüntüsünü paylaşınca 130 bin lirasından oldu İlk olarak 56 yıl önce üretilen prenses tatlısı Sinop'un simgesi oldu Yargıtay, ücreti ödenmeyen işçinin istifa etmesi halinde tazminat alabileceğine hükmetti Son dakika: THY ve Pegasus 1 Haziran'da uçuşlara yeniden başlıyor Yusufeli Barajı tamamlandığında milli bütçeye yıllık 1,5 milyar TL katkı sağlayacak Dünyanın en lezzetli peynirlerinden olan Karaman'ın Divle obruk peyniri Fransızların tahtını elinden aldı Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, 1 Haziran'da açılacak lokanta, restoran, kafe gibi iş yerleri ile ilgili yeni genelge yayınladı İsviçre'de koronavirüsten etkilenenlere verilecek yardım paketleri için metrelerce kuyruk oluştu 1 Haziran'da açılacak spor salonlarıyla ilgili normalleşme detayları belli oldu Türkiye'de tiryakiler 2019 yılında sigaraya 78 milyar lira ödedi BDDK'dan bankalara kredi kolaylığı! KOBİ'ler, ihracatçılar ve yatırım projeleri desteklenecek Adalar'a giriş çıkış yasağı 1 Haziran'da sona eriyor Son Dakika: 1 Haziran'da açılacak kahvehanelerde; iskambil, okey, tavla oynanamayacak Mars ve Ay'a insan göndermek için üretilen roket test sırasında patladı! O anlar kamerada