Son Dakika Haberleri: Kim, Trump'ın Tehdidine Tehditle Yanıt Verdi: Eşi Benzeri Görülmemiş Hidrojen Bombası Deneriz

Kim, Trump'ın Tehdidine Tehditle Yanıt Verdi: Eşi Benzeri Görülmemiş Hidrojen Bombası Deneriz

11 ay önce

Kuzey Kore, ABD Başkanı Trump'ın "Sizi yok ederiz" tehdidine cevap verdi: Eşi benzeri görülmemiş ölçekte bir hidrojen bombasını test ederiz.

New York'ta Birleşmiş Milletler Zirvesi'nde muhabirlerle görüşen Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yongh Ho'ya, Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un'un " ABD'ye karşı tarihteki en yüksek düzeyde karşı önlem alma" demecinden neyi kastettiği soruldu.

Reuters'in Güney Koreli haber ajansı Yonhap üzerinden aktardığına göre, Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho bu soruya, "Eşi benzeri görülmemiş ölçekte bir hidrojen bombasını Pasifik Okyanusu'nda test edebiliriz." yanıtını verdi.

ABD BAŞKANI TRUMP, "YOK EDERİZ" DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, New York'taki BM Genel Merkezi'nde yaptığı konuşmada, ülkesinin kendisini ve müttefiklerini savunmak zorunda bırakılması halinde Kuzey Kore'yi yok edeceğini söylemişti.

TRUMP'TAN EK YAPTIRIM KARARI

Trump ise, bu sert açıklamadan önce yeni bir hamle yaparak, Kim'in nükleer silah programına karşı ülkeye ek yaptırımlar getirecek bir kararnameyi imzaladı.

Kuzey Kore'nin art arda gerçekleştirdiği füze denemeleri, ABD ile gerilimi giderek tırmandırırken, diğer yandan da olası bir nükleer saldırı tehdidinin büyüklüğüne işaret ediyor. Kim Jong-un ise, ülkesine yönelik yaptırımların nükleer programı sadece daha da hızlandıracağını söyleyerek, uluslararası baskıları kenara itiyor.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı'ndan, Trump'a Havlayan Köpek Benzetmesi
Halk Otobüsünde Yaşlılara Yer Veren Genci Darp Ettiler! O Anlar Anbean Kaydedildi Nusr-Et'in Kapalıçarşı'ya Astığı Tepki Çeken Tabela Belediye Tarafından İndirildi

İYİ Parti'nin Basın Toplantısında Skandal! Çıray'ın Gafını, Türkkan Düzeltti