Son Dakika Haberleri: Kim, Trump'ın Tehdidine Tehditle Yanıt Verdi: Eşi Benzeri Görülmemiş Hidrojen Bombası Deneriz

Kim, Trump'ın Tehdidine Tehditle Yanıt Verdi: Eşi Benzeri Görülmemiş Hidrojen Bombası Deneriz

26 gün önce

Kuzey Kore, ABD Başkanı Trump'ın "Sizi yok ederiz" tehdidine cevap verdi: Eşi benzeri görülmemiş ölçekte bir hidrojen bombasını test ederiz.

New York'ta  Birleşmiş Milletler Zirvesi'nde muhabirlerle görüşen  Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yongh Ho'ya,  Kuzey Kore Lideri  Kim Jong Un'un "  ABD'ye karşı tarihteki en yüksek düzeyde karşı önlem alma" demecinden neyi kastettiği soruldu.

Reuters'in Güney Koreli haber ajansı Yonhap üzerinden aktardığına göre,  Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho bu soruya, "Eşi benzeri görülmemiş ölçekte bir hidrojen bombasını  Pasifik Okyanusu'nda test edebiliriz." yanıtını verdi.

ABD BAŞKANI TRUMP, "YOK EDERİZ" DEMİŞTİ

ABD Başkanı  Donald Trump,  New York'taki  BM Genel Merkezi'nde yaptığı konuşmada, ülkesinin kendisini ve müttefiklerini savunmak zorunda bırakılması halinde  Kuzey Kore'yi yok edeceğini söylemişti.

TRUMP'TAN EK YAPTIRIM KARARI

Trump ise, bu sert açıklamadan önce yeni bir hamle yaparak, Kim'in nükleer silah programına karşı ülkeye ek yaptırımlar getirecek bir kararnameyi imzaladı.

Kuzey  Kore'nin art arda gerçekleştirdiği füze denemeleri,  ABD ile gerilimi giderek tırmandırırken, diğer yandan da olası bir nükleer saldırı tehdidinin büyüklüğüne işaret ediyor. Kim Jong-un ise, ülkesine yönelik yaptırımların nükleer programı sadece daha da hızlandıracağını söyleyerek, uluslararası baskıları kenara itiyor.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı'ndan, Trump'a Havlayan Köpek Benzetmesi


Hadise ve Hakan Sabancı Yeniden Aşk Yaşamaya Başladı 'Yemekteyiz' Yarışmasının Aykırı Yarışmacısı Serhan Efe Diskalifiye Edildi
'Gelin Evi' Programında Ev Sahibi Gelinin Düğün Görüntüleri Konuklarını Şoke Etti