Kimlikteki yaşı 11 ama 740 farklı suç kaydı var: 15 yaşında çıkınca tutuklandı - Son Dakika

Kimlikteki yaşı 11 ama 740 farklı suç kaydı var: 15 yaşında çıkınca tutuklandı

01.03.2022 11:30

İstanbul'da nüfus cüzdanında 11 yaşında olan ve 740 suç kaydı bulunan B.G. yaptığı hırsızlıklarla polisin yakından tanıdığı bir isimdi. Gözaltına alındığı her olayda yaşı küçük göründüğü için serbest kalan B.G., bu kez kurtulamadı. Hırsızlık şüphelisi olarak geçen hafta bir kez daha yakalanan B.G.'nin mahkeme kararıyla gerçek yaşı tespit edildi. Yapılan inceleme sonucunda yaşının 15 olduğu saptanan B.G., hırsızlık suçundan tutuklandı.

Güngören başta olmak üzere İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yankesicilik yaptığı tespit edilen ve kimlik bilgilerinde 12 yaşından küçük olduğu için suç ehliyeti olmayan Biran G., sadece kimlik tespiti yapılıp ailesine teslim ediliyordu. 8 Şubat günü mahkeme, Biran G.'nin 12 yaşından büyük olduğunu tespit etti.

Poliste daha önceden 740 hırsızlık kaydı bulunan Biran G., Güngören'de 21 Şubat günü Güngören ilçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan takip sonucu yaklaşık 170 bin liralık 3 hırsızlıkla ilgili yakalanarak, gözaltına alındı. Arkasından gittiği kişilerin sırt çantalarını açıp, yankesicilik yöntemiyle hırsızlık yaptığı güvenlik kameralarına yansıyan Biran G., polisteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece "Yankesicilik" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÇANTADAN 9 BİN DOLARI ÇALARKEN KAMERAYA YANSIMIŞTI

Geçtiğimiz yıl aralık ayında Biran G.'nin yaptığı hırsızlık kameraya yansımış ve günlerce konuşulmuştu. Biran G., Cebrail Akgün'ün çantasını açarak 9 bin doları çaldı. Hırsız, parayı cebine koyduktan sonra koşarak uzaklaştı. Cebrail Akgün olan bitenden habersiz yoluna devam etti. Akgün, parayı teslim etmek üzere gittiği esnafın yanında durumu fark etti. Çevredeki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedilen olayın ardından hırsızlığa uğradığını fark eden Akgün, polise giderek şikayetçi oldu.

Tamı tamına 740 suç kaydı var! 12 yaşından büyük olduğu tespit edilince cezaevine gönderildi

GEÇTİĞİMİZ YIL 400'E YAKIN SUÇ KAYDI VARDI

Yaşadığı olayı anlatan Cebrail Akgün, "Handan çıktım, diğer mağazanın parasını verecektim. Gelirken takılıyor peşime. Çantayı açıyor 9 bin doları aldığı gibi kayboluyor ortalıktan. 11 yaşındaki bir çocuk geldi çaldı. Ben bu parayı 1 senede ödeyemem" diye konuşmuştu..

Esnaf Şahin Altunay, "Bu çocuk daha 11 yaşında. Bu işi yapıyor. 9 bin dolar, 150 bin lira gibi bir rakam ediyor. Nasıl ödeyeceğiz bilmiyoruz. Karakolda 400'e yakın suç kaydı var dediler" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR
500
Son Dakika | Hatay'da okuldan hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı Son Dakika | Hatay'da okuldan hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı Son dakika haberleri! İstanbul'da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon Son dakika haberleri! İstanbul'da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon
Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Kimlikteki yaşı 11 ama 740 farklı suç kaydı var: 15 yaşında çıkınca tutuklandı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement