Kimsenin Afganistan'ı Savaş Meydanına Çevirmesine İzin Vermeyeceğiz" - Son Dakika

Kimsenin Afganistan'ı Savaş Meydanına Çevirmesine İzin Vermeyeceğiz"

05.10.2018 16:46
Kimsenin Afganistan'ı Savaş Meydanına Çevirmesine İzin Vermeyeceğiz

I Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, bazı ülkelerin Afganistan'ı savaş alanına çevirmek istediğini söyledi.

MEZAR-I Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, bazı ülkelerin Afganistan'ı savaş alanına çevirmek istediğini söyledi.

Gani, ülkenin kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentine gerçekleştirdiği ziyaretin ardından yaptığı basın açıklamasında, "Kimsenin Afganistan'ı savaş meydana çevirmesine izin vermeyeceğiz." dedi.

Afganistan hükümetinin komşularıyla iyi ilişkiler kurmaya hazır olduğunu ifade eden Gani, bu konuda birçok adım atıldığını, çok sayıda ülkeyle ticari ve dostluk ilişkilerinin güçlendirildiğini belirtti.

Başkan Gani, son zamanlarda çıkan "Afganistan'daki savaş özelleştirilecek" haberlerinin asılsız olduğunun ve savaşın asla özelleştirilmeyeceğinin altını çizdi.

Yolsuzlukla mücadele

Afganistan'da artan yolsuzlukla ciddi mücadele edilmesi gerektiğini dile getiren Gani, bu konuda da eğitimli insanların yardımına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Gani, "Devlet olarak son zamanlarda yurt dışına ihracatımız arttı. Yakın zaman önce THY aracılığıyla açılan hava koridoru, Afgan mallarının Türkiye üzerinden Avrupa pazarlarına satışını sağladı" diye konuştu.

Ülke olarak ayakta durabilmek için üretmek gerektiğini vurgulayan Gani, sulama, tarım ve alt yapı konularında ciddi çalışma yapılması gerektiğini kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kimsenin Afganistan'ı Savaş Meydanına Çevirmesine İzin Vermeyeceğiz' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dolmuş sorduğu şahıs "Yaklaşma, korona var" deyince öldüresiye dövdü Aziz Yıldırım'ın kızını tehdit eden çalışan için 7 yıllık hapis istemiyle dava açıldı Denizli'de korkunç koronavirüs iddiası: Yol kenarında çok sayıda tabut ve koruyucu kıyafet bulundu Beril Işık, eşi Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında çıkan haberleri yalanladı Tuba Büyüküstün, Ekin Mert Daymaz ile aşk mı yaşıyor? Rakibinin kafasına uçan tekme atan futbolcunun 6 maç ceza alması, Brezilya'da büyük tepki çekti Ekvador'da koronavirüsten ölenler kimlik tespiti için mezardan çıkarılıyor Çocuğunu ölüme terk eden cani anne konuştu: Tepkilerden çekindiğim için yaptım