Kimseyle Pazarlık Masasına Oturmadık - Son Dakika

Kimseyle Pazarlık Masasına Oturmadık

03.04.2013 15:12
Kimseyle Pazarlık Masasına Oturmadık, System.String[]

Ahmet Edip Uğur, çözüm sürecinde hükümetin hiç kimseyle pazarlık masasına oturmadığını belirtti.

Balıkesir'in Gönen ilçesinde düzenlenen toplantıda muhtarlar, Büyükşehir Kanunu hakkında bilgilendirildi. Gönen Belediyesi'nin desteği ve Muhtarlar Derneği'nin öncülüğünde düzenlenen toplantıyla AK Parti Milletvekili Cemal Öztaylan, Kaymakam Hüseyin Parlak, Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Sarıköy Belediye Başkanı Ali Yeşildağ, AK Parti İlçe Başkanı Servet Bıyık, Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan, Ticaret Borsası Başkanı Ümit Çetin, Süt Birliği Başkanı Engin Aslan, Ziraat Odası Başkanı Necati Özkurt ve köy muhtarları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Yakar, büyükşehirle birlikte yerel yönetimlerin güçleneceğini belirterek, belediye olarak her hizmeti köylere de götüreceklerini bildirdi. İlk etapta birtakım sıkıntılar yaşanabileceğine işaret eden Yakar, "Önemli olan, ortaya koyulacak irade ve anlayış. Kaynakların artmasıyla yerel yönetim güçlenecek. 2014'ten sonra güçlü bir yerel yönetim karşınıza çıkacak. Biz şu anda da Gönen Belediyesi olarak köy muhtarlarımızla işbirliği içindeyiz. Önümüzde bir yıl var, bizden ne talep ederseniz çözmeye hazırız. Gönen merkeze hangi hizmet yapılıyorsa aynısı köylere de götürülecek." şeklinde konuştu.

Nüfusu 500'ün altında olan köylerin birleştirileceği söylentilerine, "Biz kendi ayağımıza sıkar mıyız?" şeklinde cevap veren Milletvekili Öztaylan ise muhtarların sosyal şartlarının iyileştirileceğini söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur da Balıkesir'in büyükşehir olmasını, "medeniyet projesi" olarak tanımladı. Balıkesir'in gerek coğrafyası gerekse zenginlikleriyle ender bir il olduğunu belirterek, "Köylü, milletin efendisidir. Kanalizasyonu yok, tozlu yollardan geçiyor, suyu akmıyor, elektriği kesiliyor. Biz köylerimizi de kent yapmak istiyoruz." dedi.

Kimseyle Pazarlık Masasına Oturmadık
Kimseyle Pazarlık Masasına Oturmadık

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Kimseyle Pazarlık Masasına Oturmadık - Son Dakika


Son Dakika

Maradona hayranı olan bir baba ikiz kızlarına Mara ve Dona ismini verdi İran Devrim Muhafızları Komutanı Muslim Shahdan, İHA saldırısında öldürüldü Kontrolden çıkan minibüs, tıra arkadan çarptı: 2 ölü, 3 yaralı EDHO dizisi ekibine saldıran şüphelilerden kafa karıştıran ifade: Mağdur biziz, Oktay Kaynarca ölümle tehdit etti Bilim insanları, korona salgınını önlemenin yolunu açıkladı: Maske takma oranının yüzde 70'e çıkması gerekiyor İbo Show'un merakla beklenen yeni bölüm konukları belli oldu ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı