Kiprianu: Kıbrıs Sorununu Çözemezsek Türkleşeceğiz - Son Dakika

Kiprianu: Kıbrıs Sorununu Çözemezsek Türkleşeceğiz

03.01.2012 13:53
Kiprianu: Kıbrıs Sorununu Çözemezsek Türkleşeceğiz, System.String[]

Rum Emekçi Halkın ilerici Partisi (AKEL) Genel Sekreteri Andros Kiprianu, "Kıbrıs sorununu üzerinde mutabık kalınan çerçevede çözemezsek Türkleşeceğiz.

Rum Emekçi Halkın ilerici Partisi (AKEL) Genel Sekreteri Andros Kiprianu, "Kıbrıs sorununu üzerinde mutabık kalınan çerçevede çözemezsek Türkleşeceğiz. Hemfikir olunan çerçeveden uzaklaşmaya yönelik herhangi bir çaba, bizi Kıbrıs'ın Türkleşmesine bir adım daha yaklaştıracak." dedi.

Rum Haravgi gazetesine konuşan Kiprianu, çözüm olmazsa taksimin kalıcı olacağını iddia etti. Kiprianu, müzakerelerde şimdiye kadar yeterli bir ilerleme kaydedilemediğini ve Türkiye'nin; Güney Kıbrıs'ın sözde "Münhasır Ekonomik Bölgesi"ndeki (MEB) 12. parselde bulunan hidrokarbon yataklarının verdiği teşvikle hareket edip uzlaşı ve işbirliği yoluna gideceğine, tam tersini yaptığını öne sürdü.

Kıbrıs Türk tarafının, 37 yıldır aynı politikayı izlediğini açık bir şekilde kanıtladığını savunan Kiprianu, hem uluslararası toplumu, hem de Türkiye'yi, çözümün onların menfaatine olacağı doğrultusunda ikna etme çabalarına devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Kiprianu, Hristofyas hükümeti tarafından yapılanların devrim niteliğinde olduğunu ve hükümetin büyük haksızlıklara uğradığını savundu. AKEL lideri, muhalefetin art niyetli olmak yerine, halkın menfaatleri için çalışması gerektiğini de ifade ederek, içte birlik olunması çağrısı yaptı.

Kiprianu: Kıbrıs Sorununu Çözemezsek Türkleşeceğiz

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Kiprianu: Kıbrıs Sorununu Çözemezsek Türkleşeceğiz - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Sivasspor, deplasmanda Villarreal'e 5-3 mağlup oldu Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar