KİPTAŞ kurasında "hile" tartışmasına yol açan yeni görüntü! - Son Dakika

KİPTAŞ kurasında "hile" tartışmasına yol açan yeni görüntü!

14.01.2022 21:33

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ'ın Tuzla Aydınlık Evler projesi kura çekiminde dün hile tartışmalarına yol açan görüntülerin ardından yeni bir görüntü daha ortaya çıktı. Yeni videoda çekilişi esnasında ikinci sırada bulunan görevli hostesin çektiği topa bakıp geri atması görüntülere yansıdı. Bu anlar sosyal medyada tepki çekerken konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Zeytinburnu'ndaki KİPTAŞ Genel Müdürlük binasında dün noter huzurunda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı çekilişte, 321 konut ve 22 bağımsız birimin sahipleri belirlendi.

DÜN DE BENZER BİR DURUM YAŞANMIŞTI

Canlı yayınlanan ve 3+1 dairelerin 121. yedek talihlisinin belirlendiği kurada bir görevlinin çektiği topu torbaya atıp yeniden farklı bir top çekmesine ilişkin görüntüler sosyal medyada hile yapıldığı tartışmalarına yol açtı. Bakırköy 23. Noteri Başkatibi Nurettin Aytekin, dün çekilişte görevli hostesi değiştirip yaşanan olayın bilerek yapılmadığını aktarmıştı.

YİNE HOSTES TOPA BAKIP TORBAYA GERİ ATTI

Çekilişle ilgili bugün ortaya çıkan başka bir görüntüde ise yine benzer bir durum yaşandı. Öncelikli grup olarak belirlenen "sağlık çalışanı" kategorisinde 2+1 kapalı mutfak evlerin çekilişi esnasında ikinci sırada bulunan görevli hostesin çektiği topa bakıp geri atması ekranlara yansıdı.

KİPTAŞ kurasında 'hile' tartışmasına yol açan yeni görüntü! Yine hostes topa bakıp torbaya geri attı

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Olaya ilişkin görüntülerin sosyal medyada paylaşılması tepki oluştururken noterlik ve KİPTAŞ'tan herhangi bir açıklama yapılmadı.

KİPTAŞ'ın kura çekiminde tartışma yaratan görüntü! Hostes topa bakıp torbaya geri attı
YORUMLAR (5)
  • Sami Göksu: Bu tür olaylar artık olaan hale geldi bu noterler tıpkı mpi sayısal vs çekilişinde güvenilirliğini yitirdi noter neden var trafik vakfı neden var şöforlar cemiyeti neden var bunların hepsi para makinesi olmuş hiçbir amaç taşımıyor bunlara denetimde yok halkın parasını resmen alelen gasp ediyor haksız menfaat sağlıyorlar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel KİPTAŞ kurasında 'hile' tartışmasına yol açan yeni görüntü! - Son Dakika


Advertisement