Kiraz bahçeleri için İl Genel Meclisi'nden yol talebi - Son Dakika

Kiraz bahçeleri için İl Genel Meclisi'nden yol talebi

08.07.2021 17:17
Kiraz bahçeleri için İl Genel Meclisi'nden yol talebi

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) temmuz ayı toplantılarının 4. birleşimi Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleşti.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) temmuz ayı toplantılarının 4. birleşimi Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda meclis üyesi İsmahan Nergiz, Sultandağı ilçesinde bulunan ve tüm dünyaya ihraç edilen kiraz bahçelerinin yollarının yeniden yapılmasını istedi.

İGM'nin 4. birleşiminde ilk olarak Afyonkarahisar Valiliği'nden gelen teklifler komisyonlara havale edildi. Daha sonra Komisyondan gelen raporlar okunarak kabul edildi. İhsaniye ilçesine bağlı Ablak köyü Yeni Mahallede yeni yapılan evlere su verilmesi konusundaki komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda gündem dışı söz alan Sultandağı İGM üyesi İsmahan Nergiz, Sultandağı ilçesinde bulunan ve tüm dünyaya ihraç edilen kiraz bahçelerinin yollarının yeniden yapılmasını istedi. Başkan Çoban ise bu tür talebi tüm ilçe ve köylerinin yaptığını belirterek imkanlar doğrultusunda tarla yolların greyderlerle açıldığını dile getirdi. İl Özel İdaresi yetkilileri de konuya ilişkin kiraz bahçe yollarının ağaçlardan dolayı küçük greyderlerle açılarak kumlama çalışmasının yapıldığını bilirttiler. - AFYONKARAHİSAR

YORUMLAR
500
Bakan Varank: Türkiye'nin yarınlarını TEKNOFEST kuşağı inşa edecek (2) Bakan Varank: Türkiye'nin yarınlarını TEKNOFEST kuşağı inşa edecek (2) AFYONKARAHİSAR - Bakan Varank TEKNOFEST/TÜBİTAK Uluslararası İHA ve Liselerarası İHA yarışmaları'na katıldı AFYONKARAHİSAR - Bakan Varank TEKNOFEST/TÜBİTAK Uluslararası İHA ve Liselerarası İHA yarışmaları'na katıldı İnşaat demirlerinin içine giren kedinin üzerine beton döküldü İnşaat demirlerinin içine giren kedinin üzerine beton döküldü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kiraz bahçeleri için İl Genel Meclisi'nden yol talebi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement